Україна пам’ятає, Світ визнає!

Українці по всьому Світу вшанували пам'ять жертв Голодомору 1932-33 рр. – геноциду українського народу. Це була вже 80-а річниця страшної трагедії українства. Цьогоріч заходи з вшанування жертв Великого голоду відбувалися в рамках акції «Україна пам’ятає – Світ визнає», і мали як наукову, інформаційно-просвітницьку, так і мистецьку, й, вже традиційно, політичну складову.

Вже багато років українські організації в різних країнах земної кулі добиваються офіційного визнання Голодомору геноцидом українського народу. Генеральний секретар однієї з цих організацій – Світового Конгресу Українців – Стефан Романів розповідає, що існує дві основні проблеми в процесі визнання Голодомору світовим товариством:

«Чому так довго світ визнає Голодомор? А хіба може бути по іншому, якщо сучасна влада України сама не визнає Голод 1932-33 рр. геноцидом, попри те, що діє відповідний закон?! Крім того, існує жорсткий супротив з боку Росії. Я неодноразово чув від парламентарів різних країн, що Росія ці країни шантажує, аби вони не визнавали Голодомор. Були випадки навіть у нас в Австралії, коли агенти впливу Кремля намагалися зривати вшанування пам’яті жертв Голодомору, розсилаючи брехливу інформацію, що ці вшанування проводять «фашисти» і що Голодомор є їх вигадкою», – каже Стефан Романів.

Попри все, справа визнання Голодомору Світом має всі шанси на успішне продовження, зокрема, це питання розглядає Хорватія. І не лише.

У столичній Національній опері було презентовано унікальну оперу американського композитора українського походження Вірка Балея «Червона земля. Голод».

Окрім Києва ряд конференцій, акцій, виставок було проведено у Львові, Запоріжжі, Дніпропетровську, Харкові, Одесі, Тернополі і т.д.

Відбувалися численні заходи з ушанування жертв Голоду й закордоном. Зокрема, 21 листопада в Римі, у залі Карроччо Міської ради італійської столиці, відбулася міжнародна наукова конференція на тему «Голодомор: 80 років пам’яті українського геноциду», організована Християнським товариством українців в Італії у співпраці з Міською радою Рима.

Основні події відбулися 23 листопада. До пам’ятників жертвам Голодоморів більшості міст, безлічі містечок та сіл політики і громадські діячі, працівники різних галузей, фермери, військові несли квіти, запалювали мільйони свічок, поминали невинно убитих страшним голодом, інспірований сталінським режимом.

В Києві біля Меморіалу жертв Голодоморів близько 5 тисяч осіб провели жалобний мітинг, священнослужителі українських церков відправили поминальну панахиду. О 16 годині, під час Загальноукраїнської хвилини мовчання в пам'ять за жертвами Голодомору у вікнах тисяч і тисяч будинків запалили вогники свічок.

«Українці пам’ятають своїх загиблих братів і зроблять все, щоб це ніколи більше не повторилося. Незабаром весь світ визнає найжахливішу трагедію української нації», – переконані організатори акції «Україна пам’ятає – Світ визнає».

Українська Інформаційна Служба

Published on 25 November 2013