На Прикарпатті постав пам’ятник керівнику СБ ОУН

17 листопада у селі Нижній Березів Косівського району було відкрито пам’ятник члену Центрального Проводу ОУН, керівнику Служби Безпеки ОУН Миколі Арсеничу.

Захід по відкриттю монумента розпочався Літургією в селі. Після чого, організувавшись в колону, учасники рушили від сільської церкви до школи, де споруджено пам’ятник. По прибуттю на місце проведення заходу, біля монументу Миколі Арсеничу відбулася панахида, за участі місцевих парохів, які освятили пам’ятник славетному українцю та генералу СБ ОУН. Також пластунами урочисто були підняті прапори та відбувся військовий салют.

Після відкриття були запрошені до виступу родичі Миколи Арсенича, які доклали найбільше зусиль для відкриття пам’ятника бойовику ОУН в рідному селі. Після них виступили: сільський голова села Нижній Березів. Також на відкритті виступив хор Коломийської крайової станиці ОУН-УПА.

Участь у святкових заходах з нагоди вшанування Миколи Арсенича у його рідному селі взяли участь не лише земляки, але й представники з і інших регіонів України, зокрема Львівщини, Тернопільщини, Києва.

На відкриття пам’ятника прибули зокрема Юрій Шухевич, сотник УПА Мирослав Симчич «Кривоніс», народний депутат України, голова Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода» Олександр Сич, голова правління Центру Національного Відродження Тарас Гребеняк, який привітав учасників заходу від імені Проводу ОУН (б) та її Голови Стефана Романіва, голова Івано-Франківської обласної ради Василь Скрипничук.

Як зазначив під час урочистого віче народний депутат України Олександр Сич, Микола Арсенич є одним із тих, про кого, можливо, не так багато говорять як, скажімо, про Степана Бандеру чи Романа Шухевича. Однак саме без його участі національно-визвольна боротьба українського народу в першій половині ХХ століття була б не наскільки успішною. Микола Арсенич створив Службу безпеки ОУН. Вона була наскільки ефективною, що фактично на рівних протистояла такій начебто «непереможній» НКВД».

На переконання виступаючих, постання сучасної Української Держави було б неможливим без національно-визвольних змагань попередніх років. Втім, із здобуттям незалежності у 1991 році сама боротьба не завершилася. Наразі триває боротьба за зміст Української Держави.

За матеріалами ЗМІ

 

Published on 18 November 2013