Асоціація дасть Україні більше, ніж дає стасус кандидата на вступ до ЄС для інших країн Європи

«За угодою про асоціацію з ЄС Україна має набагато більше можливостей інтеграції з ЄС, ніж ряд країн-асоційованих членів і навіть кандидатів на вступ до Європейського Союзу».

Про це повідомив Валерій П'ЯТНИЦЬКИЙ  уповноважений Кабінету Міністрів з питань європейської інтеграції під час Міжнародного форуму «Україна – ЄС. Від Асоціації до членства».

Захід відбувся 23 жовтня в Білій Церкві Київської області за сприяння Інституту Європейського Поступу, міського виконкому, Центру зовнішньополітичних досліджень  ОПАД та громадянської кампанії «Євронаступ». В заході взяли участь Василь САВЧУК - міський голова Білої Церкви, Валерій П'ЯТНИЦЬКИЙ - урядовий уповноважений з питань європейської інтеграції, Василь КОСТИЦЬКИЙ - доктор юридичних наук, професор, Голова Національної експертної комісії України з питань захисту суспільної моралі, Марюс ЯНУКОНІС – уповноважений міністр, заступник посла Литовської Республіки в Україні, Марек ШАФІН - уповноважений міністр, заступник посла Словацької Республіки в Україні, Едуард ІЛЬЇН – директор Інституту Європейського Поступу, Сергій ПАРХОМЕНКО – директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД, координатор громадянської кампанії «Євронаступ», Анатолій ДАНИЛЕНКО – ректор Білоцерківського аграрного університету, Юрій БАЛАЦЬКИЙ – голова ГО «Молодь – за євроінтеграцію».

В рамках форуму відбулася зустріч представників дипломатичного корпусу та експертів з представниками місцевої влади та Київської облдержадміністрації, а також з керівництвом та студентським колективом Білоцерківського національного аграрного університету. В стінах університету відбулася інтерактивна конференція, під час якої місцеве студентство змогло поспілкуватися з поважними гостями з питань євроінтеграції. Студентам було презентовано інформаційні буклети «Асоціація ЄС-Україна: що це нам дасть», брошури «Європейський союз та Україна», бюлетені з інформацією про Литовську Республіку та спеціалізоване видання «Універсум», присвячене зокрема й питанню зовнішньополітичного вибору України.

«Біла Церква – одне з небагатьох міст в Україні, яке максимально намагається європеїзуватися, запровадити європейських досвід, зокрема, щодо догляду за довкіллям, налагодження інфраструктури, комунального господарства. Ще не підписано угоди про асоціацію з ЄС, а тут вже намагаються збудувати свою маленьку в Європу», - зазначає координатор «Євронаступу», директор Центру зовнішньополітичних відносин ОПАД Сергій Пархоменко.

«Приємно, що місцева молодь є дуже дієвою в плані поширення ініціатив, що допоможуть інформувати населення міста про євроінтеграцію. Про це говорить активність студентства, яке створює проєвропейські організації, ресурсні центри на базі університетів, є ініціатором запрошення європейських чиновників та дипломатів на місцеві заходи, зокрема, Яна Томбінського, який неодноразово відвідував з візитом Білу Церкву», - додав Сергій Пархоменко.

Сергій Багряний, УІС

Published on 23 October 2013