CУМ в Україні обрав нову Управу

Делегати XV Крайового З’їзду СУМ в Україні обрали новий склад Крайової Управи – керівного органу Спілки, який діє в міжз’їздовий період протягом двох років.

Головою Крайової Управи став Юрій Іляш (Калуш), який до цього був першим заступником голови Крайової Управи. На посаду першого заступника обрано Мирослава Симчича (Київ). Ще одним заступником став Андрій Фендик (Львів).

Секретарем КУ обрано Дениса Степанова (Київ), головою Крайової Виховної Ради – Ольгу Пітулей (Івано-Франківськ), скарбником – Альвіну Ільченко (Київ).

З’їзд відбувався 19-20 жовтня на Львівщині у м. Моршин. Протягом двох днів делегати працювали у п’ятьох комісіях, підсумками роботи яких стали резолюції та плани діяльності організації, ухвалені на наступних 2 роки.

Зі словом-привітанням до делегатів звернувся владика Яків, керуючий Дрогобицько-Самбірською єпархією Української Православної Церкви Київського Патріархату. Владика від імені Патріарха Філарета (УПЦ КП) передав вітання та благословення для учасників З’їзду: «Ми на вас покладаємо великі надії, – звернувся до сумівців єпископ. – На зламі століть і буремних часів, суспільство потребує людей сильних духом, мужніх, чистих серцем, щоб будувати Україну не на піску, а на вірі твердої любові, правди, істини».

Єпископ наголосив на чотирьох ключових факторах, які, на його думку, потрібні для побудови сильної держави. Це віра, українська мова, культура та любов до Бога, Церкви, молитви. Він також запевнив, що Церква готова допомагати молодим людям у їхніх добрих намірах: «Покладаючи надію на зміну покоління, я вважаю, що вам треба зростати, а нам маліти. Саме ви маєте боронити Україну він нечистоти і занепаду, засівати свої серця добром, щедрістю і любов’ю», – підсумував владика.

Капелан СУМ в Україні, багаторічний член організації отець Петро Жук, ректор Київської Трьохсвятительської семінарії, привітав учасників від імені Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава (Шевчука): «Блаженніший сердечно просив скласти вдячність СУМу за працю і підтримку вірних Української Греко-Католицької Церкви, зокрема за кордоном, а також за багаторічну співпрацю з Львівською духовною семінарією», – зазначив отець Петро. Він наголосив, що XV Крайовий З’їзд – це час для того, щоб поставити акценти: «Ми, як організація, яка відіграла немалу роль у становленні та формації українця в Україні і поза її межами, маємо дати собі відповідь – чого досягнули, чого маємо прагнути, який наш вектор розвитку, куди треба вкладати ще не розпорошені сили?»

Отець Петро Жук зазначив, що СУМ переживав різні, часто нелегкі часи, але Бог посилав організації завжди добрих людей – провідників, наставників, вчителів: «Однак, якщо сьогодні СУМ відвернеться від істотної його сутності, виховницької праці, якщо загрузне на рівні дружби людей, які живуть ідеалами, то завтра ми не будемо мати нічого, що проповідували, за що вмирали, чим жертвували наші попередники».

Спілка Української Молоді, за словами отця Петра Жука, повинна відповідати на виклики сучасності. Зокрема, передаючи для делегатів з’їзду привітання від заступника голови Патріаршої катехетичної комісії УГКЦ сестри Луїзи Цюпи, він наголосив, що українці у Португалії, Італії, Іспанії чекають на СУМ: «Ми, як виховницька організація, повинні відповідати на потреби наших дітей та сімей українців за кордоном. Будьмо готовими пожертувавти свій час, щоб дати добрий початок і продовжити виховницьку справу організації».

Підсумовуючи отець Петро закликав скерувати усю могутність організації на те, щоб торкнути там, де помирає українське серце. «За українськість боротьба точиться на нашій землі щодня. Саме українськість у серці наших дітей помирає, бо їм нав’язують іншу культуру, погляди, цінності. Хто має дати на це відповідь, як не ми? Ми мусимо усвідомити, який колосальний здобуток передали нам наші попередники. XV Крайовий З’їзд – це великий термін. Сьогодні стоїть питання – що буде через десятиліття? Тому кожен із нас має себе запитати, чи я “народжую” і торкаю серця інших, тих, які продовжать нашу справу?», – додав отець Петро Жук.

Учасників Крайового З’їзду також вітала заступник голови Молодіжного Націоналістичного Конгресу Соломія Фаріон. Голова Президії З’їзду Павло Євтушок зачитав лист-привітання делегатам від колишнього голови Центральної Управи СУМ друга Омеляна Коваля та Голови ОУН(б) Стефана Романіва.

Усі делегати XV Крайового З’їзду побажали членам нової Управи плідної роботи.

Вероніка Саврук,

секретар XV Крайового З’їзду СУМ в Україні

 

Published on 22 October 2013