Геть від Москви!

8 жовтня, під Генеральним консульством Російської Федерації у Львові відбувся українсько-грузинський пікет на знак протесту проти втручання Росії у внутрішні справи та зовнішньополітичні питання цих та інших незалежних країн.

Як передає кореспондент ІА ZIK, понад два десятки активістів вимагали припинити економічний та політичний тиск Російської Федерації на Україну та інші держави, що обрали курс на євроінтеграцію.

За словами громадського діяча, представника «Зарваницької ініціативи» Юрія Антоняка, сьогодні продовжується відверто не дружня політика Російської Федерації щодо України. Це політика безпрецедентного тиску на українських виробників, на українську владу з метою підписання угоди про так званий Митний союз, який ми називаємо «мутним союзом». «МС є не економічним, а політичним імперським утворенням. Україна не має ніякої економічної мотивації для вступу туди. Наш вибір є очевидним. Це європейський вибір!», – заявив він.

Також активісти вимагали звільнення Олександра Федоровича, єдиного рибалки, що вижив після липневого інциденту у Азовському морі і досі утримується під вартою на території Росії. Компенсацій сім’ям решті загиблих моряків та вибачення російської сторони перед державою Україна.

У пікеті взяли участь Герой України Юрій Шухевич, представники ГО «Небайдужі», УНА-УНСО, ГО «Грузинська громада «Арагві», ГО «Зарваницька громадська ініціатива», ГО «Меморіал» та інші активісти.

Published on 9 October 2013