Як донести книжку до читача?

У Львівській обласній універсальній науковій бібліотеці 4 жовтня відбулася презентація видань Української Видавничої Спілки імені Юрія Липи. Центральною особою презентації був головний редактор газети ОУН “Шлях Перемоги” Віктор Рог, який водночас є автором, упорядником, редактором або видавцем більшості з представлених видань. Він розповів присутнім про видавничу політику УВС, презентував книжки, які витримали багато перевидань. Це спростовує твердження, ніби в Україні немає попиту на патріотичну україномовну книжку. Віктор Рог стверджує, що потреба в таких книжках є, але щоб донести книжку до читача, видавець мусить докласти чимало зусиль. Презентація, яка відбулася у Львові, є частиною такої програми прокладання шляху від видавництва до читача.

Однією з основних тем зустрічі були подальші перспективи газети “Шлях Перемоги”, редактором якої є Віктор Рог. Присутні на презентації (Микола Пшевлоцький, Ярослав Сватко, Юрій Антоняк та інші) цікавилися редакційною політикою газети, вносили свої пропозиції, пропонували різного роду допомогу редакції.

Наступні презентації видань УВС та “Шляху Перемоги” проходили 6 – 7 жовтня. Спочатку захід відбувся в актовому залі Дрогобицького педуніверситету за участі представників громадськості з Борислава, Івано-Франківська, Стебника, Стрия, Трускавця. Віктор Рог представив присутнім книги: «Український націоналізм – антологія», збірку новел Леоніда Мосендза «Людина покірна», власну збірку «Українофобія: п`ята колона та її ляльководи» та інші твори. В обговорені жваву участь взяли Голова Всеукраїнського Братства ОУН-УПА Богдан Борович, Ярослав Сватко, Микола Посівнич, професор Ярослав Радевич-Винницький, Олег Баган, Тарас Гентош, Йосип Йосифів та інші.

У свою чергу Самборі відбулося продовження попередньої презентації й обговорення. У заході взяли участь також представники із Старого Самбора та Рудок. У формі запитань і відповідей відбувся обмін думок та пропозиції щодо подальшої громадсько-політичної діяльності і формування Українського світу.

7 жовтня у Вінниці Віктор Рог представив вчителям історії та директорам шкіл Подільського краю книгу їхнього земляка Леоніда Мосендза (13 жовтня виповнюється 65 років з дня його смерті) та тижневик «Шлях Перемоги» і записав інтерв’ю для місцевих радіостанцій.

Організатори і виступаючі на даних презентаціях зазначали, що саме через них відкриваються багато невідомих фактів визвольної боротьби ХХ століття, допомагають спростувати цілий ряд міфів, що досі тяжіють над її історією. Видавці сподіваються, що газета “Шлях Перемоги” й книги з Видавничого фонду ОУН знайдуть чимало вдячних читачів та стануть черговими сходинками на шляху донесення правди про боротьбу українських націоналістів до їх нащадків.

УІС

Published on 8 October 2013