Українська справа – виховати нове покоління в українському дусі

26 вересня в Запоріжжі відбувся «Вечір Українських Справ».

В переповненому залі зібралися люди, щоб послухати презентацію монографії «Запорізький рахунок Великій війні. 1939-1945». Той факт, що більше години молодь була згодна провести стоячи, доводить непересічність цієї події і її затребуваність серед нинішнього покоління.

Перед слухачами по черзі виступали автори книги – запорізькі історики-науковці В.В. Мороко, В.М. Мороко, Ф.Г. Турченко, В.С. Орлянський, О.Ф. Штейнле. Дослідники наголосили, що ця праця перша, яка була написана саме професійними науковцями, а не пропагандистською машиною минулого режиму.

У монографії на широкій базі недосліджених раніш архівних матеріалів, мемуарів, споминів, опитувань очевидців вперше у вітчизняній історіографії досліджені події періоду Другої світової війни на території краю. Описані такі події як підрив Дніпрогесу, зрада, паніка та виснажливий «героїзм» 1941 р., гуманітарна, економічна та соціальна політика нацистів в 1941 – 1943 рр., візит Гітлера до Запоріжжя, причини катастрофічних втрат радянських військ в період боїв на лінії Вотана і багато інших «спірних» моментів історії війни.

У другій частині вечора запоріжцям була запропонована презентація козацької гри «Джура» – системи позакласної роботи з військово-патріотичного та морально-етичного виховання учнівської молоді. Глядачам був показаний фільм з останнього Всеукраїнського етапу гри, проведеного у м. Дубно.

Насамкінець слово взяв директор Центру Національного Відродження Тарас Рондзістий, який розповів громаді про ті проблеми, з якими наразі стикаються організатори гри і перемоги, завдяки яким «Джура» живе і набирає популярності і запевнив що організатори докладуть всіх зусиль, аби влітку наступного року Всеукраїнський етап пройшов саме в Запоріжжі – козацькій столиці України.

Керівник місцевого осередку ГПО «Українська справа» Ігор Артюшенко наголосив, що розвіяти міфи комуністичної пропаганди та виховати молодь в патріотичному дусі є сьогодні важливим завданням.

Прес-служба ЗОО ГПО «УКРАЇНСЬКА СПРАВА»

Published on 27 September 2013