Націоналізм як стратегія виживання в глобалізованому світі

“Час націоналізму. Стратегія виживання в глобалізованому світі” Віктора Тимченка – книга про підвалини і перспективи націоналістичних рухів у світі – написана українською мовою, але не лише для українського читача.

Демографічний вибух у країнах Півдня призвів до драматичних наслідків для європейської „фаустівської“ цивілізації.

На цьому тлі постають націоналістичні рухи, котрі протистоять імперським мультикультурним експериментам.

На фактах, простою мовою і з неабиякою логікою автор доводить, що всі мультикультурні проекти історично приречені, а майбутнє належить націоналізмові.

Віктор Тимченко проводить межу між націоналізмом і шовінізмом, сильними і слабкими націями, називає союзників і противників націоналістів у їхній боротьбі, а також не обходить гострі питання радикалізму і тероризму. Автор аналізує витоки ідеології глобалізму, її роль у знищенні націй, показує, які шляхи виходу з кризи є в народів.

Стиль автора – гостропубліцистичний і афористичний, часто – провокативний, не залишить байдужим нікого із читачів.

Книга дасть поживу для роздумів і тим читачам, котрі завжди були твердо переконані в хибності націоналістичного світогляду.

Авторська презентація книги, організована громадським об’єднанням “Небайдужі”, відбулася 17 вересня 2013 року у приміщенні Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки (читальний зал) за адресою: м. Львів, просп. Шевченка, 13.

Львівські науковці, політики, громадські діячі з великим зацікавленням вислухали розповідь Віктора Тимченка про книжку та його відповіді на численні запитання учасників.

Ярослав Сватко, видавець, громадський діяч: “Щиро дякую авторові за книгу. Маю можливість порівняти, готуючи до друку книгу Сергія Квіта про Дмитра Донцова. Це саме те, що зараз є потрібним і гостро актуальним – націоналізм крізь призму європейського досвіду, але й з урахуванням східноєвропейських і українських реалій.”

Юрко Антоняк, модератор презентації: “Нам не бракує публікацій та книжкових видань на тему ідеології та політичної практики націоналізму як в історичному, так і в актуальному аспекті. Презентоване видання відрізняється свіжістю бачення проблеми, актуальністю, а часом навіть парадоксальністю паралелей та порівнянь, простою, зрозумілою та афористичною мовою. Це, безперечно, український погляд на проблему, але погляд збоку, зсередини об’єднаної Європи. Інтелектуальна мужність, беззаперечний публіцистичний талант автора забезпечать успіх видання серед читачів.”

Галина Панів, член Європейської асоціації психологів: “"Час націоналізму. Стратегія виживання в глобалізованому світі" Віктора Тимченка – дуже актуальна книга. Мене вразив високий рівень психологічної зрілості автора, здатність співпереживати не лише українцям, а й іншим народам, його моральне розуміння поєднання частини і цілого, окремої нації в сім'ї народів світу, відсутність страху назвати речі своїми іменами. Дякую організаторам.”

Published on 19 September 2013