22 роки Незалежної України – маємо довести, що ми гідні бути незалежними

24 серпня українці відзначають 22-у річницю проголошення Акта про Державну Незалежність нашої держави.

22 роки – вік молодий, але і одночасно достатньо великий, щоб ми могли критично подивитися на свої діяння і чесно запитати себе: що ми зробили для незалежності України?

Виборення незалежності Україною не завершило процесу її державотворення, наповнення нашої країни українським змістом. Ми досі намагаємося подолати рецидиви минулого, нам знову доводиться відроджувати наше національне та державне начало і далі творити велику  Українську справу.

Цього року ми отримали чудовий шанс зробити нашу державу повноправним членом європейського співтовариства, повернути  Україну нарешті в європейську сім’ю, до якої споконвіку належала, але від якої була насильницьким чином відірвана. Цим шансом має стати укладання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Але на цьому шляху нам знову доведеться зіткнутися з примарами імперського минулого, що за будь-яку ціну прагне позбавити нас суверенітету, тягнучи нас у різні митні союзи і долучаючи до чергового тоталітарно-імперського «Русского міра». Протягом історії ми вже заплатили надто велику ціну жертвами, аби нарешті стати самостійною нацією у власній незалежній державі. Тому ми маємо бути готовими до боротьби, готовими боронити наші здобутки і захисти наш вибір, наше майбутнє, майбутнє наших нащадків.

Маємо належним чином відзначити цю дату, адже наша шана – це ознака того, що ми пам’ятаємо свою історію, усвідомлюємо наші корені, наші традиції і подвиги наших пращурів, їхні  діяння в ім’я нашої країни і нашого народу.

Маємо бути гідними чину наших попередників, які віддавали життя задля того, щоб ми, їхні діти і онуки, жили у власній, соборній, ні від кого незалежній державі.

ОУН (б) щиро вітає українство на рідній Батьківщині та на поселеннях із Днем Незалежності України, бажає  всім  - сили духу, віри, мудрості, волі, рішучості, закликає до міжрегіонального та міжконфесійного порозуміння. В любові до України та до наших братів-українців ми здобули собі свободу і  змагатимемо за добробут та гідне життя на нашій Українській Землі.

Слава Україні!                                                                                                                                                                              Провід ОУН 

Published on 22 August 2013