У Києві презентовано нові видання Історичного клубу “Холодний Яр”

21 серпня 2013 р. в Національному музеї  Тараса Шевченка презентовано репринтне перевидання маловідомого видання 1912 року “Історії України-Русі” Миколи Аркаса та фотоальбом про вшанування холодноярських героїв “Свято, що кличе до бою”.

Участь у презентації взяли упорядник книг Роман Коваль, ініціатор перевидання “Історії України-Русі” Степан Нагірний, журналістка радіо “Промінь” Ірина Плехова та народний депутат України Юрко Сиротюк, меценат одного з видань.

Євген Стеблівський з Одеси представив свою книжку про повстанський рух на Черкащині “Звенигора”, а Володимир Белінський, автор книжок “Країна Моксель” і “Москва ординська”, розповів про значення Миколи Аркаса в освідомленні українського народу. “В час, коли про нас говорили лише як про малоросів і хохлів, – сказав Володимир Білінський, – Аркас і Яворницький буквально прокричали, що Україна є і має свою велику історію”.

На презентації пролунало чимало гайдамацьких, повстанських і стрілецьких пісень, які виконав кобзар з Черкащини Михайло Коваль та дует у складі Гриця Лук’яненка та Володимира Самайди, а кобзар Тарас Силенко заспівав пісню про Русь – “Ой, світло світла, єси, ти, земле древньоруськая”.

Нові книжки викликали значний інтерес киян на гостей Києва. Був аншлаг. Серед гостей були і народний депутат України, заступник голови ВО “Свобода” Андрій Мохник, поетеса Антоніна Литвин, скульптор Михайло Горловий, науковець Василь Нагірний, журналіст Костянтин Дикань та багато інших творців української культури.

Наступні презентації цих та інших книг Історичного клубу “Холодний Яр” відбудуться у Німеччині – на День незалежності у Франкфурті-на-Майні, а 25 серпня – у Мюнхені.

Історичний клуб “Холодний Яр” 

Published on 22 August 2013