У Тернополі відкрили виставку про Івана Гавдиду


20 серпня у місті Тернополі розпочались заходи, приурочені 10-ій річниці від дня загибелі заступника голови Організації Українських Націоналістів (бандерівців), директора Центру національного відродження Івана Гавдиди.

В цей день у фойє Тернопільського обласного краєзнавчого музею була відкрита виставка «Яскравіє пам’яті свіча». Матеріали виставки відображають короткий, але надзвичайно світлий життєвий шлях українського націоналіста Івана Гавдиди.

На церемонію відкриття виставки прибуло чимало друзів Івана, для яких пам’ять про нього є живою. Зокрема, благословляючи подію, протосинкел Бучацької єпархії УГКЦ отець Володимир Заболотний наголосив, що для усіх, хто його знав, Іван залишається прикладом жертовності, патріотизму та служіння Богу і своїй нації.

Наталя Гавдида, яка від імені родини подякувала за організацію виставки, зауважила, що Іван, в особливий спосіб, поєднував у собі риси енергійного політика та люблячого чоловіка і батька, ставши наставником для великої кількості рідних та знайомих. Вона підкреслила, що на шлях науковця і дослідника, у свій час, допоміг їй стати саме Іван, будучи добрим помічником і порадником. Саме тому власні наукові студії Наталя Гавдида присвячує пам’яті свого чоловіка.

Своїми спогадами про побратима і соратника поділились також заступник голови Тернопільської обласної ради Олег Боберський, односельчанин і депутат облради Володимир Петровський, член правління Товариства політв’язнів та репресованих Ігор Олещук. Усі вони висловили глибоке переконання, що справа, започаткована Іваном Гавдидою, живе, її перейняли молоді покоління українських патріотів.

На завершення заходу Володимир Росоловський, який знав Івана Гавдиду з часів спільної праці у молодіжному товаристві «Вертеп», виголосив вірш-присвяту своєму побратиму, а історик і бард Сергій Волянюк виконав під гітару українські патріотичні пісні, які так любив співати Іван.

Музейна виставка експонуватиметься до кінця вересня, оглянути її може кожний, для кого жива пам’ять про Івана Гавдиду є стимулом у боротьбі за ідеали самостійної і справедливої української держави.

Олег Клич

30 вересня в Тернополі з нагоди десятиріччя загибелі Івана Гавдиди «Лісового» відбудуться урочистості: о 12-30 – відкриття меморіальної дошки Івану Гавдиді (бульвар Тараса Шевченка, 3), а о 16-00 – урочиста академія – пам’ятний вечір в залі обласної філармонії.

Published on 21 August 2013