Освячення Патріаршого Собору УГКЦ – знакова подія для Українського Світу

18 серпня для українства всього світу сталася визначна подія – в столиці України Києві, на берегах Дніпра було освячено Патріарший собор Воскресіння Христового Української греко-католицької церкви.

Значення цього велелюдного заходу, в якому взяли участь українці зі всіх куточків України та з поза її меж, очільники Церков з різних країн, для всього українського загалу переоцінити важко, адже він ознаменував собою повернення Української греко-католицької церкви до її коренів часів Володимирового Хрещення.

Участь в урочистостях взяли голова ОУН Стефан Романів, який привітав Патріарха Святослава, члени Проводу та Головної ради ОУН, учасники ХІІІ Великого Збору ОУН.

Знаковим є те, що віднині центром життя однієї з найбільших українських церков буде саме місто Київ – звідки і пішла віра християнська по українських землях.

Це є дійсно велика історична подія, адже минуло 380 років з часу, коли нарешті випало посвятити свій Собор після того, як в української церкви забрали Святу Cофію.

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) вважає цю подію в житті країни відправною точкою до духовного об’єднання і порозуміння українців з усіх куточків земної кулі, має стати символом відновлені міці і значення української церкви, закликом до духовного єднання та національної згоди, адже саме на християнських цінностях, традиціях, історичній пам’яті заснований наш Український Світ.

ОУН(б) щиро вітає усіх вірян з нагоди Освячення Патріаршого Собору, світлим святом Преображення Господнього, зичить миру та злагоди, міцної віри, поваги і любові до своїх ближніх, як нам те заповідав Господь.

Published on 19 August 2013