ХІ Всеукраїнський Збір політичних в’язнів і репресованих

3 серпня до Львова з’їхалися делегати з двадцяти двох областей України на ХІ Збір Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих.

Збір відкрив голова Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих Петро Франко, який відзвітувався про роботу Товариства за останні три роки.

Отець Віктор з Луганська провів молитву і поблагословив роботу Збору.

З’їзд привітав голова Львівської обласної ради Петро Колодій і нагородив Почесними відзнаками «70-річчя створення Української Повстанської Армії»:

Лева Глухівського – першого заступника голови Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м. Київ;

Павла Отченашенка – заступника голови Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м. Одеса;

Дем’яна Чернеця – заступника голови Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих, м. Тернопіль.

Від голови Львівської обласної державної адміністрації вітання Збору зачитала заступник начальника управління, начальник відділу комунікацій з громадськістю Марія Вагіла, яка подарувала чотири державні прапори Товариству.

Від міського голови м. Львова Збір привітав директор департаменту внутрішньої політики Олег Березюк.

Вітання від голови Організації Українських Націоналістів (бандерівців) Стефана Романіва зачитав головний редактор газети «Шлях перемоги» в 1992-1996 рр. Ярослав Сватко:

«Шановні друзі і подруги, ветерани національно-визвольних змагань, насамперед хочу привітати вас усіх від імені Проводу Організації Українських Націоналістів (бандерівців) з відбуттям вашого зібрання і побажати плідної роботи.

Нелегким був ваш звитяжний шлях, встелений терням і обплетений колючими дротами, сповнений жертв і офіри в ім’я волі рідного краю. Багато з вас в лавах ОУН змагалися за краще майбутнє рідного народу, високо підносячи революційний стяг з гаслом «Воля народам! Воля людині!» Цей стяг ви незаплямованим передали в руки нащадків.

Нинішнє молоде покоління покликане довершити переможно вашу боротьбу, маючи перед сумлінням ваш чин, здійснюючи ваш наказ, відчуваючи глибину відповідальності за долю України тепер і в майбутньому.

Насамперед хочу побажати вам усім міцного здоров’я, невгасимої віри в славне майбутнє нашої України, державного визнання і підтримки.

Честь і слава вам! Слава героям! Слава Україні!»

Всі виступаючі делегати закликали до порозуміння та єдності у збереженні нашої державності, у відстоюванні материнської мови, культури і духовності в нинішній нелегкий час, коли шаленими темпами відновлюється тоталітаризм і диктатура, порушуються права і свободи громадян України. Кожен виступаючий гостро критикував нехтування та ігнорування владою соціальних та матеріальних прав політичних в’язнів і репресованих передбачених законом, тоді як колишні працівники репресивних органів користуються пільгами нарівні з фронтовиками.

Голова Волинського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Віктор Федорук зачитав звернення до керівників держави про однобоке висвітлення волинських подій під час Другої світової війни.

Заступник голови Львівського обласного товариства політичних в’язнів і репресованих Ореслава Хомик зачитала Звернення до Президента України Віктора Януковича, голови Верховної Ради України Володимира Рибака та до Прем’єр-міністра Миколи Азарова про напрацювання нового Закону «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні».

Делегати Збору обрали нове керівництво. Головою Всеукраїнського товариства політичних в’язнів і репресованих вдруге став Петро Франко.

Галина Семчишин, Надія Білоус

Published on 8 August 2013