Росія не пробачить Путіну втрати України

7 серпня в Києві відбувся перший етап Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього». На захід прибули більше сотні експертів, представників посольств, громадських діячів та журналістів. Голова наглядової групи НКС Вячеслав Брюховецький розповів про задачі круглого столу, анонсував подальші дії громадськості.

«Україна неодмінно повернеться в Європу. Свого часу ми врятували Старий Світ від навали зі Сходу. Тому ми маємо таку трагічну історію, бо нам доводилося неодноразово ставати форпостом від азійської інвазії», - наголосив В. Брюховецький.

«Політики провалили указ Президента щодо євроінтеграції. Опозиція тільки декларує свої європейські наміри, але не робить реальних кроків. Політики нівелюють зусилля одне одного щодо євроінтеграції. Відсутність політичної волі – головна причина провалу реформ. Тому наша задача – змусити політиків до дії», - додав громадсько-політичний діяч Сергій Бондарчук.

Учасники заходу обговорили принципи роботи круглого столу і меседжі до представників парламентських партій, яких закликали дійти консенсусу під час ухвалення необхідних для отримання асоціації з ЄС реформ.

«Найбільш принциповим є зобов’язати сторони – владу та опозицію – не виносити в Раду скандальних контроверсійних політичних проектів під час прийняття реформ, не блокувати парламент, не приймати рішень, які є неузгодженими з ЄС, ОБСЄ, Венеціанською комісією, не підміняти рішення, яких вимагає Європа, на власні», - повідомив член робочої групи НКС Андрій Левус.

Директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергій Пархоменко в свою чергу додав, що окрім діалогу з політиками необхідно формувати і суспільну думку. Адже в Україні дуже багато людей не знають нічого про ЄС, не розуміють, що таке асоціація і живуть ілюзіями того, що лише соціалістичний устрій є панацеєю від сучасних негараздів в Україні.

«Також необхідно реагувати на пропаганду, яку здійснюють прихильники «Руского міра» в Україні, маємо дезавуйовувати їх наміри і вести інформаційну контр-кампанію проти адептів інтеграції в Митний союз», - додав директор ОПАД.

На це політолог Тарас Березовець відповів, що насправді ніякого ефекту агітація проросійських груп в Україні не дасть, адже той же «Український вибір» відображає в собі всі недоліки російської політичної системи, які є вкрай відразливими для українського суспільства.

«Але існує інший ризик – проросійськими групами впливу сплановано на осінь масовий перехід «тушок» в провладну більшість, що спровокує блокування трибуни опозицією і зірве прийняття необхідних для асоціації з ЄС законопроектів. Ось цього треба не допустити», - застеріг політолог.

В свою чергу соціолог Віктор Небоженко зазначив, що дійсно слід очікувати чергових радикальних кроків з боку російської сторони, аби не допустити підписання асоціації з ЄС:

«В особистісному конфлікті між Путіним і Януковичем переможцем може вийти тільки один – в Кремлі це розуміють. Тому російський лідер буде робити все можливе, щоб втягти Україну в свою нову імперію. В разі поразки Росія не пробачить Путіну втрати України», - додав Небоженко.

Наприкінці заходу його учасники підписали резолюцію круглого столу, яку буде направлено представникам парламентських партій. Наступний – політичний етап Національного круглого столу – має відбутися 23 серпня вже за участі народних депутатів, представників Уряду та Адміністрації Президента.

Сергій Багряний, УІС

Published on 7 August 2013