Заява ОУН (б) на захист прав українців у Росії

Організація Українських Націоналістів (бандерівців) висловлює глибоке обурення тиском на українські неурядові організації в Російській федерації, здійснювані Кремлем. Під вигаданим приводом про їх нібито фінансування іноземними структурами та «підривною націоналістичною антиросійською діяльністю» посилюється тиск на активістів українських культурних товариств та здійснюються активні заходи для припинення діяльності українських структур.

Міжнародні конвенції, зокрема ЮНЕCКО та інші дають право для етнічного та культурного самозбереження і до цього заохочують. Українська громада Росії має право на своє самозбереження, як і на підтримку своїх братів і сестер в Україні та поза її межами. Це міжнародна норма, яку не шанує і не цінить російська влада. Увесь світ повинен засудити за це режим Путіна.

Москва на всіх рівнях всіляко підтримує та заохочує провокативну підривну діяльність проросійських «п’ятих колон» за межами власної держави, водночас категорично відмовляючи в праві Україні як державі та українським громадським структурам, як то Світовий Конгрес Українців чи Українська Всесвітня Координаційна Рада, підтримувати культурницьку діяльність своїх співвітчизників, спрямовану на збереження власної етнічної самобутності, на території Російської федерації.

ОУН (б) декларує підтримку українській спільноті на території Російської федерації і закликає громадські, політичні структури в Україні та за її межами стати на захист прав українців, стати в обороні правди і справедливості.

Провід ОУН (б)

Published on 22 July 2013