УГВР: державотворчий чин нації

14 липня у селі Сприня Самбірського району Львівської області на території спортивно-туристичного оздоровчого комплексу «Прикарпаття» ім. Президента УГВР Кирила Осьмака відбулися урочистості з нагоди 69-річчя від дня створення Української Головної Визвольної Ради.

До Сприні, як і щороку, з’їхалися представники патріотичної громадськості з усієї Львівщини та сусідніх областей. Цьогоріч почесними гостями свята були донька Президента УГВР Наталя Осьмак та правнуки Голови Великого збору УГВР Ростислава Волошина. Святкування розпочалися з урочистої ходи та покладання квітів від Львівської обласної, Самбірської районної і міської та інших місцевих рад, народних депутатів України, ветеранських і інших громадських організацій до пам’ятника засновникам УГВР. Священики відслужили поминальну панахиду за полеглими Героями.

Після Богослужінь відбувся святковий концерт і виступи депутатів, представників ветеранських та інших патріотичних громадських організацій, зокрема, Братства ОУН-УПА та Центру національного відродження, місцевої представницької та виконавчої влади, науковців. Виступаючі підкреслювали історичне значення проголошення УГВР, політичну мудрість, героїзм та посвяту її творців, наголошували на тому, що створення передпарламенту Воюючої України на базі консолідації більшості національних сил є добрим прикладом для сучасних українських політиків.

«Під знамена кроваво-чорні, Здобувати не нагороди, Це – початок державотворення, Це – прозріння мого народу...», – такими віршованими рядками депутат Львівської обласної ради Руслан Помірчий наголосив на сутності події, яка відбулася тут, неподалік села Сприня, 69 років тому. Він також закликав бути готовими у будь-яку мить стати на захист нашої держави.

У програмі концерту з нагоди утворення УГВР прозвучали патріотичні пісні у виконанні хорів ветеранських організацій, та виконавців авторської пісні. Актори-аматори з Ралівки, що на Самбірщині, показали прем’єру літературно-драматичної композиції «Прийди і поклонись Кирилу Осьмакові» за поемою Дмитра Павличка «Кирило Осьмак», яку присвятили доньці незламного Президента.

Також під час урочистостей склали присягу новаки пластового юнацтва.

Published on 22 July 2013