На Зелені Свята львів'яни вшанували могили захисників України

23 та 24 червня у дні Зелених свят львів’яни вшановували могили борців за волю України. У неділю 23 червня урочистості проходили на Янівському цвинтарі. Розпочалися вони на Стрілецькому меморіалі, де Високопреосвященний владика Ігор, Архиєпископ і Митрополит Львівський  відправив панахиду за полеглими Героями та виголосив проповідь на їхню честь.

Ініціатор відзначень поет, громадський діяч. лауреат Шевченківської премії Ігор Калинець нагадав присутнім історію стрілецьких поховань на Янівському цвинтарі та закликав продовжувати традицію їхнього вшанування.

Сотні небайдужих львів’ян, які прийшли віддати шану героям, разом зі священиками пройшли походом до могил крайового провідника ОУН Володимира Робітницького, зв’язкової УВО Ольги Басараб, поета Богдана-Ігоря Антонича, зупиняючись біля кожної із них для молитви.

Похід завершився панахидою на Меморіалі жертв комуністичних репресій Янівського цвинтаря, де перед присутніми зі словом шани загиблим виступила голова обласної Ліги Українських жінок пані Надія Кохалевич, одна із ініціаторів та організаторів будівництва меморіалу.

У понеділок 24 червня вшанування українських військових могил продовжилися на території національного музею-меморіалу Личакіський цвинтар, де в супроводі муніципального хору “Гомін” численні священики відслужили чин панахиди біля символічного Хреста на полі стрілецьких поховань. Тут також відбулося коротке віче, а хор виконав декілька стрілецьких пісень.

Молитвою були вшановані могила невідомого стрільця УПА та поле почесних поховань Личаківського цвинтаря. Похід завершився панахидою на меморіалі Української галицької армії.

Ведучий заходу Юрко Антоняк подякував присутнім за участь у акції. Він наголосив на тому, що вшанування Героїв, які віддали свої життя за волю і незалежність України, є почесним обов’язком кожного  свідомого українця та висловив сподівання, що у наступні роки в них візьмуть участь ще більше львів’ян.

Організаторами цьогорічних відзначень були Громадський комітет пошанування військових могил у Львові, Громадський рух “Зарваницька ініціатива”, Громадське об’єднання “Небайдужі”, Громадська організація “Народний контроль”, Національна скаутська організація України “Пласт” та Молодіжний Націоналістичний Конгрес.

Published on 1 July 2013