Роботи митця української діаспори Едварда Козака – у Стрию


За сприяння ГО «Небайдужі» та Стрийської РО ПП «УДАР» у виставковому залі музею меморіального комплексу «Борцям за волю України» у Стрию відбулось відкриття виставки «Едвард Козак мандрує Україною». Організаторами виступили: Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» та ГО «Зарваницька ініціатива».

Так старанням науковців та громадських активістів Едвард Козак своїми творами повернувся на рідну Стрийщину. Мистецький проект «Едвард Козак мандрує Україною», присвячений 110-ій річниці від дня народження митця, передбачає презентації в різних краях України  виставки унікальної збірки репродукцій мистецьких творів Едварда Козака, у якій представлено понад сто відреставрованих робіт, виконаних у різних мистецьких жанрах і техніках.

«Едвард Козак  –  відомий у світі український графік, карикатурист, аніматор, сценограф, живописець, публіцист, редактор та видавець, громадсько-політичний діяч, учасник визвольних змагань, член УВО. Постать митця української діаспори глибоко національна за своїм змістом, її треба знати, вивчати. Проект «Едвард Козак мандрує Україною» – це яскравий приклад активної співпраці наукових інституцій та громадських організацій», – вважає представник ГО «Зарваницька ініціатива» Юрко Антоняк.

«Ми популяризуємо творчу спадщину Едварда Козака. Тут понад сто відреставрованих робіт, виконаних у різних мистецьких жанрах та техніках. Едварда Козака багато знають, але ще більше не знають, і, на жаль, мало хто знайомий з його творчістю. Дуже приємно розпочинати наш цикл «мандрівних» виставок саме зі Стрия, адже Едвард Козак народився на Стрийщині, тут пройшли його дитячі роки, тут він навчався, займався у пластових гуртках, брав участь у листопадових подіях 1918 року», – розповів науковий співробітник  Міжнародного  інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою Національного університету «Львівська політехніка» Андрій Яців.

«Минулого року ми відзначали 110-ту річницю від дня народження нашого земляка Едварда Козака. Нам, стриянам, надзвичайно приємно, що у нашому музеї відбулась така цікава, просвітницька зустріч, присвячена відкриттю виставки «Едвард Козак мандрує Україною», – подякувала організаторам виставки у Стрию директор Стрийського краєзнавчого музею «Верховина»  Галина Верес.

Юля Недзельська

Published on 1 July 2013