Поділ дає приклад роботи з молоддю на козацьких засадах

Сьогодення не багате на події, які дарують позитивні емоції, але приємно відзначити, що таки ще є небайдужі люди, після зустрічі з якими хочеться працювати більше.

Такою подією стала зустріч з педагогами під час Подільського районного семінару для вчителів, який відбувся 13 червня у Києві на базі СЗШ № 93 на тему: «Патріотичне виховання, розвиток Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («ДЖУРА») та підготовка керівників гуртків козацько-лицарського виховання». Адже у складний і суперечливий період сучасного державотворення система освіти України покликана відродити гуманістичні і демократичні традиції українського народу у справі навчання і виховання підростаючого покоління, які складалися упродовж віків.

Насамперед, завдяки директору школи №93, Світлані Іванівні Рахубі, всі учасники мали можливість ознайомитися і отримати позитивну емоційну енергію від перегляду організованого учнями театралізованого дійства в музеї козацької слави. Сам музей вразив колекцією вишиванок, вбрання та старовинними знаряддями праці і різноманітними етнографічними знахідками, що представляють різні періоди життя українського народу

Привітальним словом відкрив семінар Тарас Іванович Рондзістий, директор Міжнародної благодійної установи «Центр Національного Відродження».

Олег Степанович Бондарчук, завідуючий відділом патріотичного виховання в Українському державному центрі туризму і краєзнавства учнівської молоді, ознайомив учителів з можливістю національно-патріотичного виховання через туристичну та краєзнавчу роботу в гуртках «Сокіл» («Джура») та розповів про планування річної програми діяльності козацького куреня та рою  в школі.

Із презентацією гри «Джура» та інформацією про організаційну структуру виступив керівник Головного штабу гри «Сокіл» («Джура»), голова Ради козацьких отаманів України Анатолій Грива.

Представники Братства козацького бойового звичаю "Спас" Іван Сур та Кононенко Вадим розповіли про засади козацьких звичаїв та продемонстрували основи козацького бойового мистецтва, чим викликали неабиякий інтерес в учасників семінару.

Завершальним етапом заходу став «круглий стіл», за яким вдячні слухачі поділились з організаторами цікавими ідеями та пропозиціями. Хочеться вірити, що ця подія стала початком розвитку у Києві удосконалення виховної системи, плекання духовності у нас разом з підростаючим поколінням на засадах козацько-лицарської педагогіки та школи великого українського педагога Григорія Ващенка.

Віолета Макар, 

голова громадської організації м. Києва «Центр Національного Відродження»,

керівник громадського штабу гри «Джура» у м. Києві 

Published on 19 June 2013