Петро Мицак отримав Медаль Діамантового Ювілею Королеви Єлизавети II

25 травня 2013 року пан Петро Мицак, лідер української громади у Віндзорі (Канада), був нагороджений медаллю Діамантового Ювілею Королеви Єлизавети II.

Комітет Українців Канади був радий вручити цю престижну нагороду пану Мицаку від імені його Ясновельможності, Високоповажного Девіда Джонстона, генерал-губернатора Канади, за багаторічну відданість і працю для української громади у Віндзорі, провінції Онтаріо і, звичайно, для Канади загалом. Голова Комітету Павло Ґрод з гордістю розповів про досягнення пана Мицака і вручив нагороду.

"Петро Мицак є легендою у нашій громаді," - сказав президент Павло Ґрод. "Він є тим, хто віддає, не чекаючи, коли будуть просити. Не тільки тому, що Він надзвичайно відданий своїй громаді у Віндзорі, - він відданий своїй громаді у всій Канаді і у всьому світі."

На церемонії були присутні голова провінційної Ради КУК Онтаріо Стефан Андрусяк, віце-спікер Палати громад Джо Комартін і член парламенту від Віндзора, округи Ессекс, Брайан Мессі разом з муніципальним радником Віндзора Едом Слейманом, а також більше 100 членів громади.

"Коли йдеться про питання та українську округу, які він представляє, Петро Мицак випромінює радість і почуття гумору. Він зазнав гарматного вогню і втратив друзів, з якими воював за свободу і справедливість під час війни. Та все ж він оптиміст, спринтер - людина дії,"- сказав Стефан Андрусяк.

Радник Слейман також звернувся до товариства і переказав щирі вітання від імені мера Віндзора, Едді Френсіса.

Після отримання медалі пан Мицак розповідав про своє минуле, особливо про свій від'їзд з України та участь в Українській Повстанській Армії. Пан Мицак розповів, як він вперше прибув до Віндзора в листопаді 1950. У той самий час він був обраний керівником Спілки Української Молоді (СУМ), до КУК приєднався в 1955 році.

За більш, ніж 50 років пан Мицак брав участь в роботі багатьох організацій і працював на різних посадах, зокрема був президентом філії КУК у Віндзорі, а також лідером і членом Національної Екзекутиви Ліги українців Канади.

Пан Мицак робить свій вклад до місцевої громади також через Ансамбль українського танцю Віндзора та Мовну школу, а також Української Національної Асоціації Допомоги.

На світлині Петро Мицак і Голова ОУН (б) Стефан Романів. Світлина Святослава Липовецького

Published on 13 June 2013