В Харкові відбулась презентація книги Архієпископа Ігоря (Ісіченка) «Зустрічі на життєвій дорозі»

12 червня 2013 року в Харківському Свято-Дмитрівськомукатехитично-пастирському центрі відбулася презентація книги архієпископа Ігоря (Ісіченка) «Зустрічі на життєвій дорозі: Популярний катехизис для молоді». Модератор заходу – студентка Колегії патріарха Мстислава Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ Олена Руда. До того зустрічі такого ж формату мали місце в Києві, Львові, Золочівському районі Львівської області. Презентація проходила в кілька етапів. Спочатку враженнями від читання катехизису поділилися викладач Колегії о. Станіслав Аштраф'ян, колишній її студент Ігор Капустянський, а також Олена Руда, котра після відвідин презентації в Києві змогла кваліфіковано оцінити значення видання книги, покликаної  допомогти сучасній християнській молоді в її духовних пошуках. Так, о. Станіслав відзначив стилістичну й лексичну легкість тексту, доступність для сприйняття непідготовлених молодих людей. Ігор Капустянський висловив сподівання, що, наснажений позитивними здобутками від написання катехизисудля молоді, Владика створить подібну книгу для старшої вікової категорії.Для Олени Рудої після прочитання «Зустрічей» особистим здобутком стало усвідомлення мистецтва ділитися християнським досвідом, окреслення реальних шляхів звільнення від довколоцерковних стереотипів.

Наступним етапом презентації став виступ архієпископа Ігоря, під час якого він розповів про обставини, що спонукали його до написання книги. Він акцентував на феноменальності зустрічей людини з Христом протягом її життєвого шляху. Опосередковано виявом таких буттєвих спіткань є спілкування з непроминальними людьми, створеними за образом і подобою Божою.

У контексті обговорення стану духовності сучасної молоді Владика висловив думку, що покоління дітей незалежної України не стало тією потужною альтернативою, котра б дієво та ефективно відійшла від совєтських посттоталітарних шовіністичних пережитків. Причиною цьому – брак духовності, моральний плюралізм, нездорова світоглядна альтернативність.

Третій етап заходу – відповіді на питання – унаочнив мотивацію потреби час від часу зупинятися на своїй життєвій дорозі, щоб підтримувати свою християнську цілісність, засвідчувати духовну стійкість та послідовність.

Вщент заповнена зала вказувала на велику зацікавленість книгою молодими харків’янами.

Наталя Міщенко

Прес-служба Харківської обласної організації

ГПО «Українська справа»

Published on 13 June 2013