Українські меценати підтримають патріотичне виховання молоді

«Задля проведення цього року Всеукраїнського Збору учасників військово-спортивно-патріотичної гри для шкільної молоді «Сокіл» («Джура») об’єдналися державні установи, народні депутати, меценати, громадські та козацькі організації».

Про це під час прес-конференції в УНІАН на тему: “Українська громадськість об’єднується у справі патріотичного виховання школярів” заявив Анатолій Грива, керівник Головного штабу Гри «Сокіл» («Джура»).

В заході також взяли участь Сергій Бондарчук, голова благодійного фонду Сергія Бондарчука «Нові традиції», Народний депутат України Олег Канівець, голова фонду «Добре серце», Тарас Рондзістий, директор Міжнародної благодійної установи «Центр Національного Відродження», Андрій Гордієнко, керівник Ресурсного центру патріотичного виховання «Звитяга», Олексій Кляшторний, заступник голови Громадського об’єднання «Українська Справа».

«Патріотична гра «Сокіл» (Джура) має завдання охопити учнів усіх шкіл України, усі класи – за віковим принципом. До цього у нас від кожної області брали участь в середньому 15 шкіл. Гра проходила на регіональних рівнях, тепер відбудеться всеукраїнський етап «Джури». Він пройде з 8 по 18 липня у місті Дубно. Це буде Всеукраїнський збір учасників дитячих роїв «Джура 2013: Волинська Січ», в якому мають взяти участь понад 300 школярів».

«В рамках гри поєднаються спортивний, військовий, туристичний, краєзнавчий, мистецький, історичний напрями. Буде 10 видів змагань, передбачається зустрічі і спілкування учасників з відомими в Україні людьми. Проведення гри будуть забезпечувати козаки, представники молодіжних організацій, таких, як Пласт, СУМ, ОУМ «Спадщина», Молодіжний Націоналістичний Конгрес, Національний Альянс», - додав Анатолій Грива.

«На жаль, гра вже який раз наражається на проблему недофінансування. Цього року ми звернулися до всіх депутатів Верховної Ради України з проханням матеріальної підтримки. Насьогодні відгукнулося десять народних депутатів, з яких двоє надали фінансову допомогу. Крім того Віталій Кличко, спрямував на Міністерство освіти лист з проханням профінансувати змагання», - повідомив директор МБУ «Центр національного відродження» Тарас Рондзістий.

«Приємно відзначити, що все таки є меценати, які допомагають у проведенні гри. Завдячуючи Народному депутату Олегу Канівцю, керівнику фонду «Добре серце», та Сергієві Бондарчуку і його фонду «Нові традиції» гра «Джура» житиме і буде знаходити все більше прихильників. Ці українці добре усвідомлюють необхідність патріотичного виховання молоді на українських традиційних цінностях, на українській історії, українській військовій традиції», - підкреслив Тарас Рондзістий.

Наприкінці прес-конференції керівники організацій-благодійниць урочисто підписали угоду про співпрацю і підтримку проведення гри «Джура» - 2013.

Сергій Багряний, УІС

Published on 6 June 2013