Складання мандатів опозиційними депутатами Київради не буде

«Ми не беремо участь в прийнятті рішень Київрадою. Ми вважаємо її нелегітимною. За жодне рішення Київради після 2 червня УДАР голосувати не буде», – зазначив заступник голови фракції УДАР в Київській міській раді Андрій Странніков під час круглого столу «Політичні та правові наслідки завершення терміну повноважень Київської міської ради», організованого Київською міською організацією ГО «Українська справа» та Українською Інформаційною Службою.

«Рішення Конституційного Суду не виключає дострокові вибори Київради і мера. Якщо ми оберемо нашого мера, то може статися, що у нього не буде підтримки в раді. Це схоже на провокацію Партії регіонів – питання щодо складання повноважень. Тому складання мандатів може бути лише крайньою мірою. Якщо навіть сесія буде проходити, то наші депутати повинні бути присутніми і мати документи на руках, за які будуть голосувати. Будемо вимагати дострокових виборів, а тоді вже будемо вдаватися до більш жорстких дій», – додав Народний депутат України від ОО «Батьківщина» Олександр Бригинець.

Натомість один з організаторів протестів київської громадськості Єгор Соболєв закликав не ходити опозиційним депутатам на засідання Київради.

«Це буде легітимізація цього органу», - наголосив Соболєв. Він також закликав боротися не лише за дострокові вибори в Києві, але змагати до того, що змінити правила гри столичної політики. «Вибори виборами, а треба зробити так, щоб київські чиновники, зокрема, припинили дерибанити землю, красти кошти громади і почали займатися реальними проблемами міста».

«Потрібно інтегрувати київську громаду у політичну систему. Потрібні нові люди по суті і прозора процедура їх висунення. Киян цікавлять конкретні проблеми, а не політичні гасла», - висловив позицію громадськості один з координаторів об’єднання «Сила людей» Олександр Солонтай.

В свою чергу громадсько-політичний діяч Володимир Філенко назвав помилки громадськості та опозиції в процесі боротьби за проведення виборів в Києві. «Громадські активісти на дух не бачать політиків у своєму процесі. Громада хоче сама формувати київську владу без політиків. Ключова ж помилка опозиційних політиків у тому, що вони не залучали громадськість. Вони були впевнені, що переможуть. Наступна проблема – опозиціонери не назвали опозиційного кандидата на мера і це вплинуло на активність громади», – зазначив Філенко.

«Влада не готова віддати Київ в світлі президентських виборів. В Партії регіонів знають про цифри соціологічних досліджень і розуміють, що у їх кандидата немає жодних шансів. Якщо питання виборів в столиці буде одним з питань асоціації з Євросоюзом (а ЄС вимагає прийняти уніфікований виборчий кодекс з рівними правилами гри для всіх), а на іншій шальці терезів буде перемога провладного кандидата, то влада однозначно обере друге. Тому опозиція повинна домагатися дострокових виборів і чітко координувати свої дії з громадою, зокрема на рівні висунення кандидатів в депутати (проведення праймеріз) та узгодження кандидатури мера. Бо якщо підкилимно висунуть того ж Катеринчука, то який це буде «опозиційний» мер? Це буде мер-тушка», - додав директор Центру зовнішньополітичних досліджень ОПАД Сергій Пархоменко. «Прийняте на минулому тижні рішення Конституційного Суду насправді не створює будь яких правових перешкод для проведення виборів депутатів Київради та міського голови столиці вже цього року. Вся повнота відповідальності за прийняття чи неприйняття цього політичного кроку, як і раніше, лежить на Верховній Раді України», - наголосив заступник голови ГО «Українська справа» Олексій Кляшторний, підводячи підсумки обговорення.

Сергій Багряний, УІС

Published on 3 June 2013