Оресту Васкулу – 85!

28 травня відсвяткував свій ювілей Голова Київського крайового Братства ветеранів ОУН-УПА, ветеран збройної боротьби, довголітній політв’язень Орест Васкул.

Шлях пана Ореста не був встелений квітами – з юних літ ставши на шлях боротьби за свободу України, він пройшов бої в лавах дивізії «Галичина», карався в радянських концтаборах, після втечі продовжив боротьбу в лавах УПА, знову концтабори, заслання, участь в русі опору… Втрати близьких і рідних…

З проголошенням незалежності Орест Васкул з побратимами по боротьбі організовує Київське крайове братство ветеранів ОУН-УПА і протягом двох десятиліть є його незмінним керівником, довгий час був Тереновим Провідником ОУН (б), членом Головного Проводу ОУН (б), членом Президії Головного Проводу Конгресу Українських Націоналістів.

Свій ювілей пан Орест зустрів у колі рідних людей, побратимів у боротьбі за Україну, привітати Ореста Петровича прийшли представники молодіжних організацій, лідери ОУН (б), друзі. Квіти вдячності і любові заповнили кімнату Київського Братства…

«Допоки Господь дає міці пану Оресту, допоки він з нами, ветерани визвольних змагань, які нині живуть в столиці та на Київщині, знають, що Братство діятиме», - наголошували комбатанти УПА. На запитання, чи змінив би щось у своєму житті, якби мав таку можливість, пан Орест, хвильку задумавшись, відповів: «Нічого! Повторив би все, що було – щиру і жертовну боротьбу за Українську Державу».

Приєднуємося до численних щирих вітань пана Ореста, бажаємо довгих років життя та козацького здоров’я, гідних послідовників, які би, як і пан Орест, з чистим сумлінням могли сказати: «Ми просто йшли, у нас нема зерна неправди за собою».

Многая літа!

Редакція

Published on 31 May 2013