Гартуються козачата

22 травня у мальовничому куточку природи передмістя Вінниці відбувся обласний етап дитячо-юнацької патріотичної гри «Сокіл» («Джура») 2013. Не дивлячись на фінансові труднощі та несприятливу погоду сюди прибули 17 команд кращих джур області – переможці районних та міських змагань.

Основна відповідальність за проведення змагань та підведення підсумків лягла на підрозділ обласного департаменту освіти – обласну туристичну дитячо-юнацьку станцію. У співпраці з структурами освіти Крайове товариство Вінницький козацький полк ім. Івана Богуна забезпечило організацію тимчасового табору, в тому числі всіх учасників, козацьким кулішем.

Дощ на протязі цілого дня часто переходив у зливу й тому деякі етапи, як наприклад «Відун» проводились у великих наметах під маркою «Квас Тарас». Такі обставини, а особливо те, що в цьому куточку природи урочища «Сабарів», ніби як на замовлення, є всі види ландшафту: скелі, ліс, річка, пагорби, струмочки, глибокі яри, просторі галявини, цілюще повітря й навіть вали давнього слов’янського городища – все разом додавало додаткового екстріму та похідного колориту. Продовжуючи традиції нашої команди від області в якості призерів попередніх Всеукраїнських етапів, значна частина команд-лідерів по проміжковим результатам йшла щільною групою. Це свідчить про зростаючий рівень змагань.

Професійні відеозйомки для майбутніх семінарів та посібників з патріотичної гри забезпечила ГО «Молода Подільська Січ», а благодійний фонд «Здорова нація» гарними кубками й медалями. На жаль, через бюрократичні труднощі, поза обласним етапом залишились ряд сильних команд з районів. Команда – переможець здобула право стати учасником Всеукраїнського етапу, який цього року набуває ще й статусу Міжнародного і відбудеться на Волині з 8 по 18 липня.

Прес-служба гри «Джура»

Published on 27 May 2013