В Запоріжжі пройшов «Мегамарш у вишиванках»

25 травня, в рамках загальноукраїнської акції «Мегамарш в вишиванках», півтори сотні українців пройшли святковою ходою центральним проспектом міста Запоріжжя.

Під час ходи був розгорнутий найбільший в Запоріжжі десятиметровий Державний Прапор. Також, попереду колони активісти «Української Справи» несли гасло заходу: «Шануємо традиції – творимо Український Світ!».

Після маршу, на площі ім. Маяковського відбулися конкурси на найкращі жіночі та чоловічі вишиванки. Через те, що організаторам акції стало вкрай важко визначити найгарніших, було прийнято рішення нагородити всіх учасників конкурсів. Подарунками стали книжки та диски з українською музикою.

Святкова акція закінчилася народними хороводами та іграми.

«Відрізнити швидкоплинне від вічного, другорядне від найважливішого – це те, що необхідно для збереження нашої ідентичності у сьогоднішньому глобалізованому світі. Відтворити «Український Світ», як противагу Світу західному чи східному; поставити на ноги українську Традицію, мову, культуру та забезпечити їх вільний розвиток у світі – це першочергові завдання кожної свідомої людини. Об’єднатися навколо вічного, як от українська вишивка, та понести її бойовим прапором української Національної Ідеї. Бо це ті символи, що роблять нас однією спільнотою, одним народом та єдиною нацією – роблять нас українцями!» - зазначив у своєму виступі організатор акції, голова організації «Українська Справа» Ігор Артюшенко.

Громадська організація «Українська Справа» висловлює подяку фольклорно-обрядовому колективу «ОРІАНИ» за поміч в проведенні акції, а також запорізьким журналістам за широке анонсування та висвітлення події у ЗМІ.

Більше фото тут.

Прес-служба ГПО «Українська Справа»

Published on 27 May 2013