Архієпископ УАПЦ Ігор: «Маємо творити церкву київської традиції»

16 травня в Центрі національного відродження відбулася презентація книги архієпископа Харківсько-Полтавської єпархії УАПЦ, професора ХНУ ім. Каразіна та Києво-Могилянської Академії Ігоря (Ісіченка) «Зустрічі на життєвій дорозі: популярний катехізис для молоді». В презентації окрім самого автора взяли участь Андрій Гайдамаха, отець Володимир Червонников та директор видавництва «Святогорець» митрофорний протоієрей Василь Саган.

Захід був організований Молодіжним Націоналістичним Конгресом і зібрав понад 50 осіб, серед яких – церковні діячі, журналісти і, що приємно, найбільше – представники молодого покоління.

Презентацію відкрив Ярослав Іляш, який розповів про автора та про те, як починалася співпраця владики і Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Отець Володимир Червонников розповів про те, що таке є катехізис взагалі та коротко виклав зміст книги.

Андрій Гайдамаха в свою чергу наголосив, що книга написана в розмовному стилі, в форматі діалогу між автором і читачем, що робить це видання цікавим та простим для сприйняття.

«Владика зачіпає в катехізисі багато актуальних проблем сучасного світу, зокрема, як вести себе з новітніми спокусами, зокрема, Інтернетом», – сказав А.Гайдамаха.

Сам же владика Ігор (Ісіченко) наголосив на тому, що молодь краще сприймає вчення Христове:

«Молода людина, відчуваючи подвійність сумління, не хоче з ним миритися, на відміну від представників старшого покоління».

«Я хотів допомогти молодій людині почути голос церкви, допомогти знайти дороговказ. Сподіваюся, цей катехізис і буде тим дороговказом, який потрібен молодим людям», – каже владика.

Архієпископ також наголосив на небезпеках, які несе сучасна ліберальна мораль для особистості та для нації:

«Найбільша небезпека – це байдужість до традицій і до віри. Це було за комуни, так є і за ліберального суспільства».

Владика Ігор зупинився й на інших проблемах, актуальних для сучасного світу:

«Сучасні медіа та Інтернет несуть багато негативної інформації. Тому ми закликаємо дбати про її доброякісність, дозувати й відкидати негативні джерела інформації».

Говорячи про багатство і владу, архієпископ УАПЦ зазначив, що зло криється не в грошах чи в посадах, а в спокусі, яка з’являється у людини, яка досягає високого рівня фінансового забезпечення і суспільної ваги:

«Якщо людина використовує своє багатство і владу для того, щоб допомогти іншим людям, то церква не бачить в грошах і владі зла».

Зачепив владика Ігор і питання церковної політики:

«УАПЦ не визнає канонічності церков. В Росії від царя Петра І церква перетворилася на державний департамент, парафію було знищено. Голова держави був одночасно головою церкви. Подібний стан речей був і за комуністів.

Тому наше суспільство має прямувати не стільки до об’єднання всіх церков, а це об’єднання не вирішить проблем, а до відродження церкви київської традиції, тієї, що була у нас до підпорядкування Москві», – підкреслив Ігор (Ісіченко).

Сергій Багряний, УІС

Published on 17 May 2013