Подорож пам’яті і торжества Всеукраїнський проект до 80-ої річниці Голодомору

...ми всі бачили, що цей голод штучний. Бо в 1932 році був дуже великий урожай, його навіть не встигали вивозити. На залізничних станціях купами було насипане зерно. І коли настала зима 1932-33 рр., то це зерно лежало під дощем, під снігом. А якщо хтось уже з відчаю, голодний повз туди взяти жменьку зерна, їх на місці розстрілювали.
Марія Лисенко очевидець Голодомору

За останні роки міжнародне співтовариство збагатилося мужністю людей, які повернулися до своїх болючих спогадів та відкрили свої серця світу, поділившись особистими переживаннями про Голодомор - український геноцид 1932-33 рр. Незважаючи на відкриту рану, залишену в їхньому житті і житті їхніх родин, вони змогли розповісти свої зворушливі історії та цим самим відкрити світу жахливу правду і її вплив на майбутнє нації. Міжнародна спільнота надзвичайно вдячна за їхню мужність і рішучість.

У 2013 р., у зв`язку з відзначенням 80-ї річниці Голодомору, Світовий Конгрес Українців (СКУ) закликає нащадків очевидців і жертв Голодомору взяти участь у незвичайній подорожі пам'яті і торжества. Пам'яті про мільйони втрачених життів. Торжества життів тих, хто вцілів.

Подорож пам`яті і торжества передбачає приїзд нащадків очевидців і жертв Голодомору з країн свого проживання до України, яка стане центром міжнародного відзначення 80-ліття Голодомору 1932-33 років. Упродовж перебування в Україні вони зустрінуться з місцевими очевидцями та нащадками очевидців і жертв Голодомору та запишуть їхні спогади, щоб поділитися ними з українцями діаспори. Також передбачено збір колосків для виготовлення символічних снопів пам`яті, які будуть у центрі уваги під час урочистого вшанування жертв Голодомору у всьому світі.

З детальнішою інформацією про цю подорож можна знайомитись на веб-сайті СКУ.

Published on 13 May 2013