У Сіднеї вшанували пам'ять героїв УПА

3 березня в Українському Домі Молоді в Лідкомбі (Сідней) зібралися сумівці та члени нашої спільноти, щоби вшанувати пам'ять патрона Осередку СУМ ґен. хор. Тараса Чупринку, який загинув 5.3.1950 року в Білогорщі, та 70–ту річницю УПА, бувших вояків УПА, які жили в Сіднею й були основоположниками осередку СУМу.

Ранком сумівці в одностроях, з прапорами, були присутніми на Богослужбі в УГКЦеркві ім. св. Андрея. Відтак відбули свій щомісячний апель, ройові заняття в приміщенні Дому Молоді.

З цікавістю присутні оглядали виставку Центру Досліджень Визвольного Руху, створену на базі архівних документів ОУН, УПА, СБУ й доставлену нам в Австралію.

Дивилися на сотні знимок, полинаємо в спогадах в Україну, згадуємо тих упівців, яких зустрічали під час наших подорожей на Батьківщині, з бл. п. Михайлом Зеленчуком включно.

Всечесніший отець Симон Цькуй (УГКЦ) відправив Панахиду за упокій душі командира УПА ґен. хорунжого Тараса Чупринку (Романа Шухевича), ком. Василя Кука, Михайла Зеленчука та бувших упівців, які жили в Сіднеї: Юрій Пашківський - Борець - "Чумак", Михайло Борис - Зенон Грабик - "Жан", Степан Маркевич - "Мурин", особистий охоронець командира Залізняка, який оперував на Любачівщині, Іван Янківський.

Василь Сенько привітав присутніх колишніх вояків УПА, Дмитра Грицька - "Цяпка" та Володимира Костку. Він передав слово Андрієві Менцінському, який попросив нас вшанувати пам'ять всіх борців УПА хвилинною мовчанкою.

Молоді сумівці читали короткі життєписи тих, пам'ять кого ми вшановували.

Ярослав Дума представив публіці двох ще живих бувших упівців, які багато пережили. Дмитро Грицько відбув кількалітнє ув'язнення в Польщі, Володимир Костка перейшов рейдом з УПА на Захід. Присутні привітали їх оплесками.

Був висвітлений на великому екрані фільм "Бандерівці", після перегляду якого люди спілкувалися, адже кожний з нас має якісь свої спогади про зустрічі з упівцями.

Урочисте та емоційне вшанування пам’яті борців за волю України є подяка їм від нас, молодшого покоління українців і українок Сіднею. Їх героїчний подвиг у боротьбі проти московського, польського і німецького терору назавжди залишився в пам'яті українців.

МАРІЧКА ГАЛАБУРДА - ЧИГРИН

Published on 4 March 2013