Кивалову «підклали» свиню

27 лютого парламентський Комітет з питань освіти та науки пікетувало близько двох сотень студентів. Серед них – активісти «Відсічі», Української асоціації студентського самоврядування, профспілки «Пряма дія», а також представники Молодого Народного Руху, молодіжного крила партії УДАР, «Батьківщини молодої», МНК та інших організацій.

Вони протестували проти ухвалення проекту закону «Про вищу освіту» авторства регіонала Кивалова, комуніста Калетника та Миколи Сороки, який спрямований на обмеження автономії ВНЗ, прав студентського самоврядування, спрямований на комерціалізацію вищої освіти і, за словами учасників пікету, призведе до небувалого розгулу корупції у вітчизняних вишах.

Саме в цей день відбулися комітетські слухання щодо даного законопроекту та ще двох - авторства опозиції та робочої групи освітян на чолі з ректором НТУУ КПІ Михайлом Згуровським.

Попри те, що представників студентства запросили на слухання, міліція довго не хотіла їх пускати до приміщення комітету, куди організатори планували доставити «подарунки» для авторів законопроекту від влади – три скарбнички у вигляді свиней, в які студентство поклало свої побажання авторам законопроекту та думками щодо цього документу.

Після невеличкої сутички міліція все таки пропустила організаторів до комітету, де останні планували виступити перед членами комітету та представниками вищих навчальних закладів. Що цікаво, самих авторів проекту в залі не виявилося, хоча інші члени парламентського комітету прийшли, завітав навіть заступник міністра освіти, науки, молоді та спорту.

В результаті студентські активісти передали до президії свої символічні презенти. Щодо реакції самих авторів законопроекту відомо, що Григорій Калетник назвав студентську акції «замовною».

Сергій Багряний, УІС

Published on 27 February 2013