МНК: Ми наповнимо Україну українським змістом!

9 лютого в Полтаві відбувся VII Всеукраїнський Збір Молодіжного Націоналістичного Конгресу. В рамках заходу було прозвітовано про розвиток організації протягом останніх двох років, обрано керівні органи та відзначено 12-й день народження Конгресу — з 10 лютого 2001 року МНК взяв відлік існуванню як окремої молодіжної організації, що постала з ініціативи Організації Українських Націоналістів (бандерівців).

Серед почесних гостей на Збір прибули народний депутат України, другий голова МНК Олег Медуниця, народний депутат від ВО “Свобода” Юрій Бублик, отець Юрій (УГКЦ), а також представники дружніх громадських організацій та давні друзі МНК, які чимало років допомагали в діяльності, зокрема, депутат Ленінської райради Полтави Віктор Стеблянко та інші.

Збір було відкрито Гімном ОУН, після чого присутні вшанували хвилиною мовчання загиблих Почесних членів МНК Олександра Богатирчука та Івана Гавдиду — хрещеного батька організації.

Потім до слова запросили почесних гостей. Отець Юрій у своїй промові наголосив, що справа захисту свого народу, справа відданої роботи на користь своєї нації є справою Божою і наголосив, що ті, хто живе ідеєю служіння своїй нації, які знехтували матеріалізмом, ті найкраще і найвідданіше виконають ту справу Божу.

Юрій Бублик подякував за запрошення і наголосив, що дуже радий бачити стільки патріотичної молоді і побажав так само затято вірити в українську справу і боротись за неї.

Найбільш запам’яталася промова Олега Медуниці, який наголосив, що дуже сподівається на сьогоднішню патріотичну молодь, яка в силі скинути антиукраїнський режим.

“Нинішня влада не піде демократичним шляхом. Вона розуміє лише мову сили. І я хочу, щоб ви стали тією силою! Я впевнений, що ви будете тими людьми, що наповнять Україну українським змістом”, - побажав Медуниця.

Були зачитані привітання від дружніх організацій та виступити представників деяких з них. Зокрема - від ФРІ, від молодіжного крила партії УДАР Віталія Кличка, СУМу, Молодого Народного Руху і багатьох інших.

Далі відбулося заслуховування звітів Голови МНК Сергія Кузана та голови Секретаріату Івана Кішки, а також в.о. Голови Ради Честі Соломії Фаріон.

Після затвердження звітів керівних органів було проведено вибори Голови, складу Центрального Проводу та Ради Честі. Головою МНК було переобрано Сергія Кузана, головою Секретаріату — Кішку Івана, заступники — Соломія Фаріон (Львів), Віталій Вовк (Тернопіль), члени Проводу — Андрій Бень (Львів), Іван Ковалик (Тернопіль), Олександр Рєзнік (Полтава). Головою Ради Честі обрано Дмитра Жмайла (Полтава).

«Дякую за виявлену довіру. Я розраховую на те, що скоро прийде молоде членство, яке замінить мене та членів Проводу. А поки що – перед нами стоять великі завдання. Перш за все – вишкільно-кадрова робота. Треба сконцентруватися на вихованні дійсних членів організації, адже вони – новий тип українця, еліта, революціонери», - сказав в своєму першому після переобрання виступі Голова МНК Сергій Кузан.

Після закриття Збору його делегати поклали квіти до меморіальної дошки Симонові Петлюрі, яка встановлена на будівлі Полтавської державної аграрної академії (колишній духовній семінарії, де навчався цей визначний діяч). Ну а потім була неофіційна частина, святкування, під час якого осередки організації проводили презентацію своєї діяльності через відеокліпи та сценки. Найкраще цього року це вдалося Тернопільському осередку МНК.

Сергій Багряний, УІС

Published on 11 February 2013