Шануймо подвиг героїв Крут!

29 січня в Україні вшанували подвиг 300 бійців студентського куреня Армії УНР, що практично в повному складі загинув у 1918 році під станцією Крути.

Окрім формальних заходів з боку влади, подвиг критянці був масово відзначений простими громадянами, членами громадських організацій та політичних партій. Опозиційні політичні сили в столиці вшановували цю дату на Аскольдовій могилі, частина ж поїхала до Меморіалу загиблих під Крутами. Вдень біля Аскольдової могили зібралося декілька десятків представників Об’єднаної опозиції «Батьківщина», які поклали квіти до пам’ятного хреста та провели мітинг-реквієм.

Основні заходи припали на вечір. О 18 годині представники УНА-УНСО і ще низка партій та організацій національно-патріотичного спрямування пройшлися маршем від метро «Арсенальна» до Аскольдової могили. Там вони провели свій мітинг, згадавши про подвиг крутянців і закликавши новому поколінню українців бути гідними їх подвигу та пам’ятати, що і зараз над Україною висить загроза, що знов таки виходить з боку нашого північного сусіда – Росії.

А о 19-й годині вже ВО «Свобода» зібрала своїх прихильників на Майдані Незалежності і пройшлася смолоскипною ходою до «Арсенальної». За інформацією від організаторів, захід зібрав 2000 учасників.

Велелюдною була акція вшанування крутянців і у Львові. Учасники зібралися на площі Ринок і пройшли до пам'ятника Степану Бандері.

Присутні скандували "Героям Крутів - тричі слава", "Слава Україні, Героям Слава", "Герої не вмирають! Вмирають вороги", "Бандера, Шухевич - герої України", "Слава нації, смерть ворогам", "Українцям - зброю" і "Революція".

Всього акція зібрала за різними даними від 1,5 до 2 тисяч осіб.

В Одесі подібна акція ледь обійшлася без ексцесів, адже місцевий окружний суд заборонив проводити в цей день акцію як націоналістам, так і їх опонентам з проросійських антифашистських сил.

Та попри заборону суду акція все таки відбулася. Вона пройшла у парку ім. Т.Г.Шевченка. Там зібралося близько сотні свободівців і представників інших організацій, які провели свій мітинг зі смолоскипами у руках.

В кінці акції її учасники спалили прапор із зображенням Йосифа Сталіна.

Опоненти націоналістів теж вирішили зібратися невеликою групкою, та вступити в сутички з патріотами, як це було на День Соборності, не наважилися.

Акція до Дня пам’яті Героїв Крут пройшли також в інших містах та містечках в усіх регіонах України. Крім того, до цієї дати відомий рок-гурт «Тінь Сонця» випустив новий трек, присвячений річниці бою під Крутами, під назвою "Ніколи не плач". Кліп на пісню можна подивитися на Youtube - http://www.youtube.com/watch?v=Bc2gb9P7f6Q&feature=player_embedded

Сергій Багряний, УІС, за матеріалами ЗМІ

Published on 30 January 2013