Ми – єдиний народ і Україна в нас одна

22 січня Україна відзначає 95 років проголошення Четвертим Універсалом Центральної Ради незалежності Української Народної Республіки та 94 роки укладення Акту Злуки між УНР та ЗУНР.

Ця дата, безперечно, має для нас величезне значення. Адже тоді, в 1918-1919 рр. ми не лише на весь Світ показали, що ми є окремою нацією, що виборює власну державність, але й довели споконвічне прагнення до єдності всіх гілок українського народу. Проголошення ІV Універсалу та Акт Злуки поклали початок традиціям українського державотворення в Новітню добу.

В наш час намагання влади бути осторонь цієї визначної дати, ігнорування заходів, приурочених до подій 22 січня, зайвий раз ілюструють її колоніальне мислення та зневагу як до визвольних та державницьких традицій України, так і до факту існування її як окремої держави.

Тому в цей день український народ повинен як ніколи раніше продемонструвати свою єдність, своє спільне бачення історичного минулого і майбутнього України як самостійної соборної держави, яка не спокуситься ні на які «митні» та «євразійські союзи».

Українське суспільство та проукраїнські політичні сили, перш за все – парламентська опозиція, мають в цей день засвідчити свою відданість курсу на подолання політичних, міжрегіональних та міжконфесійних розбіжностей в країні, засвідчити не на словах, а на ділі прагнення українців утвердитись повноправним членом спільноти європейських народів.

Пам’ятаймо, що жертва борців за волю України зобов’язує нас бути гідними продовжувачами традицій державності і докладати постійних зусиль для зміцнення єдності української нації, збереження духу солідарності, братерства між українцями, що мешкають на території нашої країни і за кордоном.

Слава Україні!

Провід ОУН(б)

Published on 21 January 2013