Лист СКУДО до Президента Європейського парламенту

Світова Конференція Українських Державницьких Організацій є світовим координаційним органом українських патріотичних неурядових організацій, що працюють в підтримку української держави і українського народу. Оскільки нашою метою є надання допомоги українському народові, наша ідеологія є націоналістичною, схожою на ідеологію Джорджа Вашингтона в Америці, Уїнстона Черчилля в Сполученому Королівстві, Шарля де Голля в Франції та багатьох інших. Ми назвали тільки деяких з них.

Метою цього нашого послання є вирішення одного необ’єктивного пункту в останній (від 13 грудня 2012р.) резолюції по Україні. Ми згодні в цілому зі спрямуванням документу, за винятком деяких гіперболічних висловлювань у зв'язку з недавніми виборами в Україні. Наприклад, у 1 пункті заключної частини, ви висловлюєте співчуття з приводу недавніх виборів, спираючись на звіти ОБСЄ, але ваші висловлювання не обґрунтовані і, по суті, суперечать цим доповідям. Слід зазначити, що висновки Європейського парламенту були однаковими з ОБСЄ. Тим не менш, виправлення цієї помилки не є метою нашого листа.

Ми стурбовані пунктом 9 заключної частини резолюції, щодо українського націоналізму і партії «Свобода». У той час, як опозиція в Україні вирішила мало, або взагалі не звертати ніякої уваги на цей пункт (думка, висловлена Арсенієм Яценюком), ми вважаємо, що ідея, висловлена у цьому пункті, вельми образлива для українського народу і не може бути трактована, як просто справа рук болгарських «прогресистів». Болгарія має цікаву історію співпраці з Османською імперією, Третім Рейхом і Радянською машиною для вбивства. Остання була названа "прогресивною"також.

Наше занепокоєння посилюється коментарями в пресі від польського члена ЄП, який висловив додаткові зневажливі зауваження про український націоналізм. Вам може бути цікаво довідатися, що Польща має свою історію трьох вторгнень на українську територію, була відповідальна за кривавий гніт українського народу в першій половині 20-го століття на українській території, який називали "пацифікацією" і розробила мерзенні схеми "етнічної чистки" українців у Польщі в 1940-х роках, які назвала "репатріацією" та" переселенням".

Українці, як нація, ніколи не були ксенофобами чи шовіністами. Це частково склалося через той історичний факт, що вони були в основному пригнобленими й підкореними, починаючи з 1240 по 1991 рік. На щастя, час від часу вони були націоналістичними. В даний час партія "Свобода" є прикладом такого націоналістичного підходу, в той час, коли Україна є незалежною, але глибоко занепалою в своїй національній ідентичності, через роки іноземного гніту, найбільш сумновідомими в плані жорстокості і тривалості, Росією (в різних формах) і Польщею.

Звичайно, є члени "Свободи", які є расистами, антисемітами і ксенофобами, так само, як є такі в рядах Республіканської партії в США або будь-якої іншої великої політичної партії. "Свобода" в своїй ідеології або платформі не підтримує такі погляди. Політика "Свободи" зумовлена турботою про добробут українського народу, не атакуючи або зневажаючи якусь іншу країну, якщо ця країна не виступає проти інтересів українців.

ЄП було б краще вибирати свої слова і почуття більш ретельно, щоб не образити націю, яка є невід'ємною і важливою частиною європейської спільноти "де-факто" і має довгу історію, яка є бездоганною. Україна хоче бути робочим компонентом цього співтовариства "де-юре". Ми підозрюємо, що ЄП хоче української участі в Європі також. Тим не менш, висування необґрунтованих звинувачень, ініційованих, за іронією долі, представниками країн з менш ніж бездоганною історією, є не тільки непродуктивним, але, що більш важливо, аморальним.

Пане Президенте, ми з повагою просимо Вас повернутися до необачної частини вашої резолюції по Україні. Ми робимо це не для надання преференцій для українського народу, більшість якого має чисту совість, але заради справедливості та поліпшення ЄП / ЄС- українських відносин.

З повагою, Аскольд С. Лозинський, Голова СКУДО

Published on 20 December 2012