Вшановано пам’ять членів ОУН, розстріляних нацистами

У суботу, 24 листопада 2012 року у Львові, на Кортумовій горі, що поруч з Янівським цвинтарем відбулось вшанування пам’яті членів ОУН, яких було розстріляно німецькими окупантами 25 листопада 1942 року. Цьогоріч минуло рівно 70 років із дня цієї трагічної події.

Біля пам’ятника померлим відправили панахиду. Після цього Тарас Миська (ОУМ «Спадщина») розповів про події які відбулись 70 років тому. Мар’яна Максимів (МР КУН) зазначила, що важливо пам’ятати про цю подію кожному, щоб унеможливити фальсифікацію нашої історії, особливо це стосується міфів про колаборанство.

Цей захід вже третій рік поспіль проводиться з ініціативи організації української молоді «Спадщина» та молодіжної референтури Конгресу Українських Націоналістів. Цього року у спільній молитві взяли участь і представники інших громадських організацій, зокрема: ОУН(м) та НСОУ «Пласт».

Саме поховання, яке було освячено 12 серпня 1990 року, містить таку інформацію: "На цьому місці 25.ХІ.1942 р. розстріляні фашистськими окупантами та поховані 28 членів Організації Українських Націоналістів", "Борітеся - поборете", "Серед них Андрій Пясецький - міністр лісництва державного правління України під проводом Ярослава Стецька".

Як зазначили організатори: «ОУНівці, яких розстріляли тут на Кортумовій горі, це ще один доказ для тих хто говорить, що ОУН співпрацювало з нацистами. Цією акцією ми віддаємо належне тим, завдяки кому ми сьогодні живемо в вільній країні.

Ця подія сталася пізньої осені, 25 листопада 1942 року, гітлерівські окупанти привели на схил Кортумової гори (поряд розташовувався німецький табір для полонених, на цій же горі), що у Львові, українських заручників. Серед заручників було 28 в’язнів тюрми Лонцького.

На зустріч зі смертю йшов і 33-річний львівський науковець, міністр лісу уряду Ярослава Стецька – Андрій П’ясецький.

Формальна причина – відповідь за вбивство українськими підпільниками Сендеги – офіцера німецької поліції (під час втечі із засідки, саме Д.Маївський, провідний член ОУН, відстрілюючись, вбиває двох німецьких офіцерів, серед яких і Сендега). Помстою фашистів стають розстріли у Галичині в’язнів тюрем – не тільки членів ОУН, а й свідомих українців, громадських діячів, близько 100 закладників, зокрема, саме 28 в’язнів у Львові.

Арешт Андрія П’ясецького також був формальним, відбувся 8 січня 1942 року в Страдчі, через доноси Ганса Барта, про саботаж. Хоча насправді А. П’ясецький протидіяв перетворенню дослідне лісництво в звичайне над лісництво, що загрожувало екологічною катастрофою через вирубку лісу. Жодні втручання не допомогли. Начальник гестапо заявив, що “навіть, коли б слідство виявило, що П’ясецький не саботував свідомо, сам факт, що він наважився входити в суперечку з німцем, заслуговує кари”. Навіть професору Мантелеві із головного управління лісів, який спеціально приїхав із Кракова і особисто хотів добитися правди (в нього Андрій П’ясецький просив збереження статусу дослідницького лісництва для Янівського лісу), було відмовлено.

Особливо важливим є ці події у ракурсі перекручуванні фактів та висвітленні Визвольних Змагань деякими псевдо істориками, такими як Д.Табачником та інші.

Зокрема, ці факти безкопромісно спростовуть побрехеньки, про підпорядкування Організації Українських Нацоналістів гітлерівцям.

Організація української молоді «Спадщина»
Молодіжна референтура Конгресу Українських Націоналістів

Published on 26 November 2012