СКУ закликає припинити затягування підрахунку голосів

Світовий Конгрес Українців (СКУ) відзначає, що надмірне затягування підрахунку голосів у низці спірних одномандатних виборчих округів пов’язане з маніпуляціями та сумнівним звітуванням.

СКУ зауважив, що після трьох днів підрахунку голосів окружними дільничними комісіями, на декількох спірних округах голоси і досі не підраховано. На інших виборчих округах, де підрахунок був завершений після тривалих затримок, виявилися значні невідповідності між тими даними, що були оприлюднені на веб-сайті Центральної виборчої комісії та подані в офіційних протоколах дільничних виборчих комісій.

СКУ також стурбований тим, що офіційні спостерігачі не допускаються до багатьох засідань окружних виборчих комісій у Києві та мають труднощі з отриманням копій протоколів на спірних одномандатних виборчих округах.

СКУ закликає Центральну виборчу комісію розслідувати факти надмірного затягування підрахунку голосів. Одночасно з цим СКУ вчергове наголошує, що офіційні міжнародні спостерігачі, згідно з існуючою міжнародною практикою, повинні мати безперешкодний доступ до всіх засідань та отримувати копії всіх протоколів. Місія СКУ зі спостереження за виборами очікує, що відповідальні посадові особи зосередяться на вирішенні проблем, які виникають на спірних виборчих округах.

Спостерігачі від СКУ продовжують здійснювати моніторинг та звітувати про ситуацію.

Published on 1 November 2012