Урочистості з нагоди ювілею УПА в Черкасах

6 жовтня в Черкасах у приміщенні обласного краєзнавчого музею розпочалися урочистості, присвячені 70 річниці УПА. Ініціювали захід Черкаська обласна організація Братства ОУН-УПА та ГО "Воля ХХІ".

В офіційній частині свята взяли участь голова Черкаської організації Братства ОУН-УПА Віра Борушевська, настоятель Храму Покрови УГКЦ о. Юліан Шеремета, знаний історик, професор Черкаського національного університету Віталій Масненко. У ході святкування Віра Борушевська вручила достойникам почесні відзнаки та грамоти від Братства ОУН-УПА.

Привітати ветеранів на свято прийшла співоча родина Прокопчуків: Юрко, Наталка та їхня донька Богдана, які виконали віночок українських повстанських та патріотичних пісень. Актори запросили присутніх 14 жовтня на свято Покрови до обласного драматичного театру, де за їхньої ініціативи святкування ювілею УПА продовжиться. На закінчення заходу було продемонстровано художній фільм "Нескорений".

Опісля заходів у музеї, голова обласного відділення Фонду історичної пам’яті Анатолій Волошин запросив ветеранів на дружню вечерю зі спогадами минулих років та піснями.

На Покрову в приміщенні обласного музично-драматичного театру ім. Т.Шевченка відбувся святковий концерт, присвячений святу Покрови та 70-річчю утворення Української Повстанської Армії. Вважаю за необхідне також відзначити таких учасників заходу: камерний вокальний ансамбль "Канон", гурт "Ефект метелика", яким керує засл. арт. України Сергій Бобров та, що найголовніше - співочу родину Юрка Прокопчука.

Взяла участь у концерті і станиця Черкаського Пласту. А показовий виступ Черкаської школи Бойового гопака не залишив байдужим нікого.

Назар Обідзінський

Published on 19 October 2012