У Києві відбувся фестиваль «Покрова.UA»

Програмою на різний смак – від виступів етно-гуртів до лекцій про УПА – відзначився київський культурно-мистецький фестиваль «Покрова.UA», який проходив 13-14 жовтня. Організатором виступила Київська міська організація Спілки Української Молоді в Україні (СУМ в Україні).

Оскільки свято Покрови для українців має дуже глибинний характер, то програма фестивалю була теж різноплановою. Це і весільні пісні, й обжинкові, і Богородичні псалми від дитячого фольклорного колективу «Первоцвіт» (керівник – Юлія Новосад), і танці від гурту «Варйон» і козацькі забави від Школи бойового гопака. Розваги для будь-якого віку та на будь-який смак подарували гостям фестивалю, що зібралися у Музеї Гончара. Родзинкою програми став виступ етно-альтернативного гурту «Фолькнери», які нещодавно стали кращим етно-колективом року на міжнародному фестивалі «Mikołajki Folkowe» в Любліні.

Для дітей і батьків проводилися майстер-класи від журналів «Крилаті», «Жила», Наталі Макар і Спілки Української Молоді в Україні. Зокрема, можна було навчитись робити намисто із тканини, вироби з бісеру, аплікації з листя та насіння, декорувати речі побутового вжитку.

Шанувальники поезії мали можливість почути бардів Олексу Бика та Христинку Халімонову, поетів Олексія Юріна, Зазу Пауалішвілі, Оксану Галаєву.

Інша частина заходу – показ фільму молодого українського режисера Івана Канівця «Українська революція» та лекція Павла Подобєда про киян у збройній боротьбі за незалежність. Історик Володимир В’ятрович провів лекцію про значення боротьби Української Повстанської Армії в історії України.

«14 жовтня 1942 року з’явилася УПА, цьогоріч ми відзначаємо 70-річчя її створення. Тому Покрова – це свято борців за незалежність українського народу, - розповідає одна з організаторів заходу Іванна Кобєлєва. – Ми намагались охопити різні вікові категорії, щоб усі долучились до святкування Покрови».

Інша частина фестивалю – етновечірка із виступами гуртів «Баламути», «Дримба да Дзиґа» та майстер-класами з танців – відбулась 14 жовтня на Подолі.

Все це стало можливим завдяки фінансової підтримки Головного управління у справах сім'ї, молоді та спорту міста Києва, а також праці багатьох членів СУМ в Україні.

Інформаційний референт КМО СУМ в Україні Іванна Голуб’юк

Published on 15 October 2012