Всеукраїнський форум «Справи козацькі»

У Вінниці відбулася подія, без применшення, всеукраїнського масштабу. Адже вперше було проведено форум, де делегати із козацьких організацій всієї України ділились досвідом реалізованих проектів.

Організаторами заходу виступили Крайове товариство Вінницький козацький полк імені Івана Богуна, Рада козацьких Отаманів України, обласний краєзнавчий музей. Директору музею Висоцькій Катерині Іванівні козацтво висловлює особливу подяку за співпрацю.

Відкрився форум по-козацьки, а саме піснями відомого кобзаря з Рівного, культуролога Назара Волощука.

Перші презентації були про патріотичне виховання, однак не про те, про яке мусить писати вчитель у кожному конспекті підготовленого уроку. Говорили про те, що зроблено, що діє і що поставлено на системний рівень. Голова Ради Отаманів України з Києва Анатолій Грива розповів про всеукраїнську військово-патріотичну гру "Сокіл" ("Джура")". Продовжила тему голова козацького об'єднання "Молода Подільська Січ" вінничанка Валентина Шпак.

"Про ваші справи я лише інколи дізнаюсь із газетних шпальт або телевізійних роликів. Стільки робиться справ корисних, жаль що влада майже не підтримує", – зазначила Наталя Солойко, лікар, депутат Вінницької обласної ради.

Роками козаки сперечаються на теми Звичаю. Що воно таке? Де воно ділось? Як віднайти? Пропозиція старійшини Івана Козира із Хмельниччини всіх спантеличила мудрістю: "Хочеш знати Звичай, – живи по Правді і він сам до тебе прийде".

Вінничанин Віктор Долецький за кілька років віднайшов зв'язки із ріднею, а саме 12-ма сім'ями. Посприяла у цьому любов до історії України і наука генеалогія. Як дослідити архіви та створити дерево Роду охоче розповів Віктор.

Якщо ви чули про фільм "Українська революція", то і чули про те, хто його створив. Навіть такі люди були на форумі у козаків. Військовий, журналіст Баротов Тимур із Севастополя повідомив громаду про перспективи розвитку сучасного козацького морського флоту та сучасної козацької кінопродукції.

Олексій Кляшторний з Києва повідомив про проект "Українська справа". За його словами, позапартійна націоналістична структура в майбутньому принесе позитивні результати у громадському житті нашої держави. Не оминули й екологічних питань. Киянин Валерій Ільчук доповів про всеукраїнський екологічний рух "За затишну землю".

Засновник кредитної спілки "ВИГОДА" Маковський Петро ділився секретами заробітку: "Чесність, порядність, національність,… а головне наша високоосвіченість. Козак повинен знати англійську мову, досконало українську, володіти комп'ютером – тоді ми конкурентні, тоді ми непереможні".

Розвиваймось, українці!

Михайло РЮХОВ

Published on 1 October 2012