Громадськість Сумщини зірвала спробу мовного ГКЧП

Все починалося з нічного обдзвонювання депутатів обласної ради. І в цьому – специфіка Сумщини: регіонали, як і їх попередники – комуністи звикли домовлятися вночі… Бо вдень треба зустрічатися з людьми і дивитися їм в очі. А Суми ще пам’ятають 2004 рік і здатні чинити опір.

Тривогу підняв Олег Медуниця – кандидат у народні депутати України по 157 виборчому округу м. Суми. Йому стало відомо, що на сьогоднішню сесію Сумської облради регіонали і комуністи протягуватимуть прийняття «мовного» рішення. Тому вранці біля входу в сесійну залу зібралося біля 200 активістів ВО «Свобода», Об’єднаної опозиції, просто небайдужих українців. Встановили намет. Виступаючі активісти: Олег Медуниця, голова обласної організації ВО «Свобода» Ігор Мірошниченко, голова ОО партії «Батьківщина», Олександр Лисенко, керівник обласного «Фронту змін», депутат облради Микола Клочко закликали не допустити прийняття рішення по «язику». Криками «Ганьба!» та «Зрадник!» зустріли мітингуючі появу місцевої «тушки» нардепа І. Сідельника.

Олег Медуниця, Ігор Мірошниченко закликали присутніх на площі пройти до сесійної зали і проконтролювати роботу «народних обранців».

Незважаючи на кволі спроби перешкодити проходу людей з боку міліції, мітингуючи зайняли місця в залі. Регіонали так і не наважилися поставити мовне питання в порядок денний. Нікуди діватися! - голова ОДА Юрій Чмирь підійшов до Олега Медуниці та інших керівників акції і підтвердив свою обіцянку не проштовхувати питання про мову на сесії облради. Присутні «толерантно повірили»…

Отже, на Сумщині спроба мовного ГКЧП провалилася завдяки свідомості людей та швидкій організації.

Але заспокоюватися рано. «Приходьте ще!» - посміхнувся нам глава адміністрації. Ми зрозуміли його посмішку і пообіцяли що прийдемо.

Геннадій ІВАНУЩЕНКО

Published on 17 August 2012