Історія без купюр

Управління освіти Львівської міськради вирішило закупити для шкіл міста підручники з історії України, у яких Голодомор представлено як геноцид, а Українська Повстанська Армія - як борець за волю України.

Про це на прес-конференції у Львові повідомила виконуючий обов'язки начальника управління Катерина Гороховська, пишуть "Українські новини".

З її слів, автором підручника для 5-го класу видавництва "Астролябія" є 26-річний вчитель львівської школи №28 Андрій Закалюк.

Вартість книги - 35 гривень. Львів планує витратити зі свого бюджету розвитку на закупівлю підручників 70 тис. гривень.

Гороховська повідомила, що управління рекомендує цей підручник як додаткову допомогу з вивчення історії України.

Крім того, з її слів, зараз ведеться робота над підготовкою аналогічного підручника для 11-го класу.

"Автор не ставив собі завдання змінити підручники з історії України, які вже існують, у своєму підручнику він наголошує на темах, які, на його думку, мало освітлені в підручниках або взагалі не розкриті", - сказала Гороховська.

Сам Закалюк розповів, що в його підручнику, на відміну від інших, рекомендованих Міністерством освіти, згадуються такі теми як Голодомор, УПА, бій під Крутами, зникнення журналіста Георгія Гонгадзе, "Помаранчева революція", а також більш широко представлено тему дисидентства 1960-х років.

"Однозначно зазначено, що Голодомор - це геноцид, УПА й Бандера - герої", - сказав він.

Також він висловив надію, що його підручники будуть використовувати в інших містах.

Нагадаємо, в березні 2011 року Табачник повідомив, що в нових підручниках з історії для 11-го класу "всюди буде відновлено термін "Велика вітчизняна війна". Тоді ж стало відомо, що в одному з видань нових підручників зник розділ "Русифікація".

У вересні 2011 року стартувала громадська кампанія "Антитабачниківські уроки історії".

У січні 2011 року Львівська міськрада передбачила у бюджеті півмільйона гривень для видання підручника з історії України, який "містив би правдиві матеріали про історичні події в Україні, а не викривлені Міносвітою".

Published on 17 August 2012