Українська діаспора захищає рідну мову

Світовий Конгрес Українців (СКУ) висловив свою підтримку щодо зауважень Кнута Воллебека, Верховного комісара у справах національних меншин Організації з Безпеки і Співробітництва в Європі (ОБСЄ), які він зробив на адресу Законопроекту “Про засади державної мовної політики” під час своєї недавньої поїздки до України.

26 липня 2012 р. Верховний комісар ОБСЄ заявив, що надання непропорційних переваг російській мові з одночасним усуненням більшості стимулів для вивчення чи використання української на значній частині території України потенційно здатне підірвати єдність держави.

У ході зустрічей з членами Парламенту Верховний комісар також висловив стурбованість з приводу того, яким чином був прийнятий закон. Він зокрема звернув увагу на відмову парламентської більшості від розгляду жодної з більше ніж двох тисяч поправок до законопроекту.

СКУ заохочує Верховного комісара ОБСЄ продовжувати моніторинг та публічно ділитися своїми думками про це питання, що має першорядне значення для майбутнього України.

СКУ також закликає Президента Віктора Януковича не підписувати законопроект про мовне питання.

СКУ є міжнародною координаційною надбудовою українських громад у діаспорі, що представляє інтереси понад 20 мільйонів українців. СКУ об’єднує в своєму складі українські організації із 32 країн та підтримує зв’язки з українцями ще 15 країн. Заснований у 1967 р. як неприбуткова організація, у 2003 р. СКУ був визнаний як неурядова організація зі спеціальним консультативним статусом Економічною та соціальною радою Організації Об’єднаних Націй.

Published on 3 August 2012