На депутата Івано-Франківської обласної ради від ВО «Свобода» Василя Поповича влада чинить політичний тиск

25 липня 2012 року заступник голови Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода», депутат обласної ради Василь Попович під час прес-конференції розповів журналістам, що на нього як опозиціонера до режиму Януковича чинять політичний тиск. Зокрема йдеться про акцію протесту на захист української мови, яку організували свободівці перед будівлею облдержадміністрації після проголосованого Верховною Радою у другому читанні українофобського законопроекту Колесніченка-Ківалова «Про засади державної мовної політики».

«В п’ятницю до мене зателефонував заступник начальника відділу дільничних інспекторів міліції Івано-Франківського міськвідділу внутрішніх справ А. Ілійчук і повідомив, що має взяти у мене пояснення за фактом порушення кримінальної справи блокування адміністративного будинку облдержадміністрації, оскільки перший заступник голови ОДА Василь Плав’юк звернувся до міліції з цього приводу», - розповів депутат-свободівець.

За словами Василя Поповича, крім цього, він дізнався від міліціянта, що вже відібрано 20 пояснень у службовців ОДА, а не вистачає тільки його пояснення як головного фігуранта справи. Також його телефоном викликали в міліцію для дачі пояснення, проте він відмовився, тому зустріч з правоохоронцями з метою взяття пояснення відбулася в офісі Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода». Покликаючись на статтю 63 Конституції України, яка гласить, що особа не несе відповідальності за відмову від дачі свідчень відносно себе, членів родини та близьких родичів, коло яких визначено законом, Василь Попович відмовився від дачі пояснень.

За його словами, міліціянти показували йому чималий том справи і постанову про її порушення, проте зробити ксерокопію документу не дозволили, мотивуючи це таємницею слідства.

«Це звичайний політичний наїзд, це залякування мене як опозиційного до режиму Януковича депутата і політика. Я не звертатиму увагу на такі і їм подібні провокації та продовжуватиму відстоювати всі важливі питання, які хвилюють переважну більшість жителів Прикарпаття. Наша область і далі повинна боротися проти антиукраїнського законопроекту Колесніченка-Ківалова «Про засади державної мовної політики». Я буду разом зі своїми земляками відстоювати наші конституційні права», - наголосив Василь Попович.

Прес-служба Івано-Франківської обласної організації ВО «Свобода».

Published on 25 July 2012