На Прикарпатті тисячі людей прийшли на відкриття пам'ятника Шухевичу

30 червня в м. Калуш Івано-Франківської області урочисто відкрили пам'ятник Роману Шухевичу. Як повідомляє "Інтерфакс", церемонія була приурочена до 105-річчя від дня народження головнокомандувача УПА.

На заході був присутній син Командира УПА Юрій Шухевич. Йому, а також міському голові Калуша Ігорю Насалику надали право відкрити монумент.

Також були присутні лідер ВО "Свобода" Олег Тягнибок, народний депутат Зіновій Шкутяк (фракція НУНС), голови Організації Українських Націоналістів Богдан Червак і Конгресу Українських Націоналістів Степан Брацюнь, заступник голови ГО «Українська справа» Богдан Дубас, який виголосив привітання від ОУН (б), в якому, зокрема, наголошується, «сьогодні, коли ми відзначаємо цей день, найголовніше, що ми повинні зробити, щоб гідно вшанувати цю видатну подію української історії, – це співвіднести самих себе з тим часом. Адже історія є не лише минулим. Насправді це частина нашого майбутнього, яке ми несемо в собі через усвідомлення та особистісне переживання історичних подій». Голова Братства ветеранів ОУН-УПА Карпатського краю Фотій Володимирський.

Пам'ятник освятили митрополит Івано-Франківський і Галицький Української Православної Церкви Київського патріархату Іоасаф та єпископ-емерит Івано-Франківської митрополії Української греко-католицької церкви Софрон Мудрий.

Під час відкриття пам'ятника вгору злетіли синьо-жовті кульки, голуби, пролунав військовий салют. Під час заходу присутні виконали державний гімн України, гімн ОУН і духовний гімн України.

Всього на відкритті пам'ятника були присутні кілька тисяч жителів Калуша та Івано-Франківської області.

4,5-метровий бронзовий пам'ятник відлили і встановили на гроші Калуської міської та районної рад, Івано-Франківської облради, а також на пожертви 2500 громадян і 83 організацій.

Published on 2 July 2012