На батьківщині генерала Армії УНР побудують пам’ятник

Благодійна ініціатива «Героїка», відома своєю діяльністю з увічнення пам’яті борців за незалежність України, заявила про свій намір побудувати пам’ятник «Воїнам Армії УНР» у Черкаській області.

Місцем зведення монумента стане село Соколівка Жашківського району Черкаської області. Ще в травні цього року активісти «Героїки» звернулись до сільської ради Соколівки з проханням вшанувати уродженця села генерал-хорунжого Армії УНР Гаврила Базильського. Депутати відгукнулись на пропозицію рішенням сільської ради. Постановили не лише назвати центральну площу села ім’ям Гаврила Базильського, але й встановити на цій площі пам’ятник.

«Найліпшою шаною генералові, на нашу думку, стане пам’ятник присвячений всім воїнам Армії УНР. Саме з цією армією пов’язав своє життя Гаврило Базильський. Відтак загальноармійський монумент на площі генерала Базильського буде нагадувати і про самого генерала, і про його побратимів по зброї», - зазначили представники благодійної ініціативи «Героїка».

Монумент буде являти собою збільшену копію військової нагороди «Хрест Симона Петлюри». Цієї відзнаки був удостоєний і Гаврило Базильський, як воїн, який зберіг незламну волю і рішучість у боротьбі за утвердження ідеї незалежної України.

Для будівництва пам’ятника активісти «Героїки» планують зібрати близько 5000 грн.

До благородної справи може долучитися кожен, переказавши гроші на картковий рахунок ПриватБанку: 4149 6050 5124 4937, Слабоспицький Олег Олександрович.

Докладніше довідатись про встановлення пам’ятника можна за тел.: 093 725 67 45 (Павло Подобєд)

Published on 20 June 2012