Робимо Українську Справу!

29 травня на Львівщині, на території дитячої туристичної бази «Карпати» у с. Кам’янка Сколівського району розпочався обласний етап всеукраїнської дитячо-юнацької військово-спортивної патріотичної гри Українського козацтва «Сокіл» («Джура»). Вже четвертий рік поспіль, за підтримки громадсько-патріотичного об’єднання «Українська справа», ця гра проводиться на всеукраїнському рівні як українська патріотична альтернатива реанімованій Табачником радянській грі «Зарніца». Мета її – виховання учнівської молоді в дусі патріотизму на прикладах героїчного минулого українського народу, відродження козацьких традицій, а також загальна фізична і військова підготовка школярів.

Учасників гри привітав представник Львівської обласної організації «Українська справа» Ярослав Сватко. Він розповів, що такі змагання, в яких беруть участь діти, не є щось нове. 85 років тому їх попередники брали участь у таких же змаганнях, хоч і з іншими назвами, але в тих же місцях. Це були Роман Шухевич, Степан Бандера, Олекса Гасин, Степан Охримович та інші. Дуже швидко виявилося, що навики, отримані в іграх, потрібні для захисту свого народу. І особливо наголосив: «Ваші попередники починали від теренових ігор, а закінчили тим, що придумали, як розвалити СССР. Не думайте, що здобуття Української Держави дає гарантію її безтурботного існування. Ще будуть, і не раз, зайди, які захочуть тут панувати. І якщо ви злякаєтесь, вони у вас Україну відберуть. А тому ставтеся до цієї гри, як до важливого тренування перед справжнім змагом за Україну».

Представник «Української справи» у Сколівському районі, депутат районної ради Галина Лесько особливо наголошувала на потребі створення цілісної системи національно-патріотичного виховання молоді та включення у неї якнайбільшої кількості юних українців. Адже тільки так, спільними, скоординованими зусиллями можна досягнуті успіхів у справі формування у молоді національної свідомості, почуття національної та власної гідності, відродження національної пам’яті. Все це, у свою чергу, принесе зі собою і підвищення рівня громадської активності молоді, і формування свідомого ставлення молоді до збереження здоров’я, боротьби зі шкідливими звичками. А також сприятиме підняттю престижу військової служби у Збройних Силах України.

Окрім побажань наснаги та звитяг, юні учасники гри отримали добірки патріотичної літератури, а також пам’ятні футболки, про що подбав заступник голови всеукраїнської організації «Українська справа» Богдан Дубас.

Організатором обласного етапу гри «Сокіл» («Джура») цьогоріч став Львівський обласний Центр краєзнавства, екскурсій і туризму учнівської молоді. Програмою передбачено змагання з таких військово-спортивних видів: «Впоряд» (стройова підготовка); «Гра на «дужання»; «Смуга перешкод»; «Стрільба» (з електропневматичної зброї); гра «Козацькі перегони»; та конкурсів: гра «Відун» (інтелектуальні змагання з історії українського війська); Ватра «Слава героям» (представлення творчо-мистецького завдання рою). Учасники матимуть змогу показати свої журналістські здібності – вони готуватимуть коротке есе на військово-патріотичну тематику.

Триватимуть змагання до 1 червня, коли й будуть визначені переможці. Вони зможуть стати учасниками ІІІ (Всеукраїнського) етапу дитячо–юнацької військово–патріотичної гри «Сокіл» («Джура»). Він проводитиметься заходами Українського державного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді з 19 до 25 липня 2012 року на базі Центрального табору туристського активу учнів України у с. Осій Іршавського району Закарпатської області.

Published on 31 May 2012