Конференція про Українську Повстанську Армію в Нью-Йорку

Заходами Центру Американсько-Українських відносин, Українського Конгресового Комітету Америки, Організації Оборони Чотирьох Свобід України і Товариства вояків Української Повстанської Армії 3 травня в Нью-Йоркському Університеті відбулася конференція до річниці Української Повстанської Армії „Нескорені: Спадщина Української Повстанської Армії (1942-1950)”.

Конференцію відкрив і провадив голова Центру політолог Володимир Зарицький, який вказав на важливу історичну роль УПА, а також підкреслив її виїмковість серед партизанських рухів та армій недержавних народів своєю чисельністю та довготривалою боротьбою.

Головну доповідь виголосив колишній головний архівіст Служби Безпеки України Володимир В’ятрович, який представив визвольну боротьбу українського народу від оформлення Української Військової Організації аж до кінця довголітньої боротьби УПА.

Старший науковий співробітник Інституту Етнології Національної Академії Наук України Оксана Кісь сконцентрувала увагу на ролі жінок в УПА. Провідний науковець Інституту Історії Національної Академії Наук України Оксана Юркова представила діяльність свого Інституту, зокрема по відношенню до УПА. Старший науковець Шкільної Ради Штату Пенсільванії Ігор Мірчук зосередився на людських ресурсах та інфраструктурах, на яких покладалася УПА, вказуючи зокрема на унікальність цого українського партизанського руху, який діяв виключно на підставі допомоги власного народу та без піддержки чужинців. Голова Світової Конференції Українських Державницьких Організацій Аскольд Лозинський змалював образ УПА на підставі західної публіцистики, неукраїнських джерел, зокрема у площині її чисельності та довготривалості, а також вплив на майбутні покоління.

Пресова Референтура ООЧСУ

Published on 7 May 2012