Фотоплакати розповідають про повстанський рух

У народному домі с. Лісники на Бережанщині відбулася виставка-презентація документів, світлин та підпільної повстанської літератури «Правда про УПА», присвячена 70-річчю створення Української Повстанської Армії. Організатори виставки – громадсько-політичний діяч, краєзнавець, депутат Бережанської міської ради Олег Захарків разом із місцевими активістами, котрі змогли зібрати чимало цінних історичних матеріалів про трагічні сторінки історії свого села і краю.

Мешканці та гості села з великою цікавістю оглядали фотоплакати з історії створення й діяльності ОУН та УПА, стенди, присвячені лісничанам – учасникам національно-визвольних змагань, особливо тим, котрі полягли героїчною смертю за волю України. Серед експонатів велике зацікавлення викликали вперше виставлені копії документів з архіву КДБ про діяльність повстанського руху в краї, зокрема, про сотенного сотні «Бурлаки» 3-го військового округу УПА «Лисоня» Василя Шепети («Чорного»). Старші люди поринали в зворушливі спогади про історичне минуле рідного села, український визвольний рух, про долі земляків-повстанців та їх сімей, яких тодішня комуністична влада виселяла в Сибір, а нерідко і знищувала.

Тема повстанського руху, в якому брали активну участь патріоти-лісниківці, займе почесне місці на сторінках книжки про село Лісники, над створенням якої нині завзято працюють місцеві активісти.

Published on 17 April 2012