Чернігівські націоналісти провели спільну акцію з білоруськими

Активісти чернігівського осередку громадського руху Третя Позиція (ТП) спільно з активістами чернігівського осередку Білоруського Народного Фронту (БНФ) в знак солідарності з білоруськими націоналістами провели спільну графіті-акцію до білоруського Дня Волі, якій відзначався вчора 25-го березня.

- "Наші графіті побачить кожен білорус, який діставатиметься залізницею своєї Батьківщини, - коментує один із учасників акції. - Ми висловлюємо свою солідарність з поневоленим білоруським народом, діюча влада якого нехтує культурними, ментальними та мовними традиціями білорусів, сприяє притоку мігрантів з Азії та Африки та провадить антинародну соціальну і культурну політику".

Під час акції банер з написом "Жыве Беларусь. 25.03.1918" було вивішено на одному з залізничних мостів Чернігова біля вокзалу.

У неформальній обстановці представники двох організацій домовились про подальшу співпрацю. Періодично у Чернігові проходять зїзди представників білоруської опозиції, проходив музичний фестиваль «Be Free», де виступали сучасні білоруські гурти.

Нагадаємо, вчора білоруська опозиція відзначала День Волі. За останні декілька років у Мінську пройшов один з наймасовіших заходів опозиції. Переважно вимогами мітингувальників до діючої в Білорусії влади були вимоги звільнити політичних в'язнів та гарантувати конституційно задекларовані свободи білорусам, а також традиційна вимога - відставка Олександра Лукашенка.

«Сіверград»

Published on 26 March 2012