«Нас турбує той «колективний табачник», що поширюється по всій вертикалі влади» - Іван Дзюба

Ініціативна група «Першого грудня», створена в 2011-у році в 20-у річницю референдуму за незалежність України, організовує 5 квітня в Києві круглий стіл для вирішення нагальних проблем українського суспільства аби запобігти в країні хаосу.

Про це повідомили учасники ініціативи під час прес-конференції в УНІАН 1 березня. В заході взяли участь кардинал Любомир Гузар, дисидент Євген Сверстюк, академіки НАН України Іван Дзюба та Мирослав Попович.

«Наше завдання – повернути напрямок свідомості суспільства, повернути людей до справжніх цінностей. Адже в Україні зараз спостерігається криза моралі», - окреслює завдання майбутнього круглого столу Євген Сверстюк.

«Ми маємо спонукати нашим заходом людей творити добро», - каже Любомир Гузар. Учасники прес-конференції торкнулися й суспільно-політичних проблем та дій влади. Вони відзначили небезпеку, яку несе громаді нинішнє керівництво країни.

«Окремі особистості, в тому числі – Міністр освіти Дмитро Табачник, є самі по собі, звичайно неоднозначними фігурами. Але мене більш хвилює той «колективний табачник», який наразі поширюється всією вертикаллю влади», - зазначає Іван Дзюба, наголошуючи на тому, що Міністр освіти є яскравою ознакою спрямованості дій та завдань нинішньої влади.

«Табачник як особистість веде таку політику, яка когось в країні влаштовує, він всього лиш є виразником чиєїсь позиції», - погоджується Мирослав Попович.

Учасники прес-конференції також наголосили, що метою спільних дій, які визначить круглий стіл, є перш за все збереження незалежності України та громадянських свобод українського народу.

«Визначаючим гаслом майбутнього заходу є «Вільна людина у вільній державі», - підкреслюють учасники ініціативи «Першого грудня».

Довідка:

Створена в 20-ту річницю референдуму за незалежність ініціативна група «Першого грудня», до якої увійшли чільні представники національної інтелігенції — В’ячеслав Брюховецький, Богдан Гаврилишин, Семен Глузман, Володимир Горбулін, кардинал Любомир Гузар, Іван Дзюба, Мирослав Маринович, Мирослав Попович, Євген Сверстюк, Вадим Скуратівський, Ігор Юхновський, — має на меті домогтися встановлення в країні нових правил гри, заснованих на верховенстві права, справедливому суді, рівності перед правосуддям, знищенні корупції, але насамперед — на свободах та гідності кожного.

Published on 1 March 2012